Menu

Diskové úložiště jako dokovací stanice

27.06.2017 17:00 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Diskové úložiště jako dokovací stanice

Diskové úložiště jako dokovací stanice | foto: CHIP

LaCie 2big Dock Thunderbolt 3 je dokovací stanice pro fotografy. Jejím prostřednictvím lze připojit jediným kabelem k počítači nebo notebooku veškeré periferie. Novinka obsahuje dvoudiskové úložiště s celkovou kapacitou až 20 TB a prodává se za cenu od 20 tisíc.

Kromě disků s kapacitou až 20 TB obsahuje zařízení LaCie 2big Dock Thunderbolt i dva porty Thunderbolt 3, porty USB 3.1 a 3.0, Display port pro připojení monitoru a také samostatné sloty na paměťové karty typu SD a CF. Díky rozhraní Thunderbolt 3 s rychlostí až 440 MB/s zvládne přenést 60 minut videozáznamu za minutu.

LaCie 2big Thunderbolt 3 plní kromě role výkonného úložiště i funkci dokovací stanice, a je tak vhodným doplňkem pro nejnovější generaci notebooků Apple a dalších počítačů vybavených pouze jedním či dvěma porty USB typu C. Na přední straně doku se nachází rozhraní USB 3.0, přes nějž můžete nabíjet telefon nebo připojit externí disk nebo digitální fotoaparát. Čelní panel obsahuje také slot na SD karty a další slot na CF (Compact Flash) karty.

lacie-2big-dock-right-hi-res-nahled

Zásluhou dvou portů Thunderbolt 3 na zadním panelu můžete napájet váš notebook a přitom mít řetězově zapojeno až pět dalších disků LaCie 2big nebo jiných Thunderbolt/ USB-C zařízení. Konektor Display Port garantuje bezproblémové připojení monitorů s rozlišením až 4K. Na doku nechybí ani další port USB typu C pro připojení dalších zařízení a periferií. LaCie 2big Thunderbolt 3 obsahuje dva profesionální pevné disky Seagate IronWolf. Integrovaný software LaCie RAID Manager dokáže přepínat mezi zapojením v RAID 0 nebo RAID 1, monitorovat zdraví disků a v případě problému upozornit majitele hlasitým projevem či e-mailovou zprávou. Dok je vhodný také pro uživatele starších počítačů Mac s rozhraním Thunderbolt a Thunderbolt 2. LaCie 2big Thunderbolt 3 se začne prodávat v srpnu za cenu od 19 990 Kč.

lacie-2big-dock-back-of-box-hi-res-nahled

Technické parametry:

Kapacity

8/12/16/20 TB HDD – rychlost až 450 MB/s (RAID 0)

Disk

2x Seagate IronWolf Pro HDD, 7200 otáček za minutu

Rozměry a hmotnost

217 x 118 x 93,3 mm; 2,9 kg

Rozhraní

2x Thunderbolt 3

1x USB 3.1

1x Display Port

Slot na SD karty

Slot na CF karty

USB hub

Software

LaCie RAID Manager

Systémové požadavky

Mac OS X 10.6 / Windows 8 nebo novější

Příslušenství

kabel Thunderbolt 3 (USB-C 40 Gb/s)

adaptér USB 3.0 (USB-C/USB-A)

externí zdroj

manuál

Služby

pětiletá záruka

Cena s DPH

8 TB – 19 990 Kč

12 TB – 24 990 Kč

16 TB – 31 990 Kč

20 TB – 37 990 Kč

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení