Menu

Dodejte šmrnc zimním fotkám

23.01.2019 12:11 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Dodejte šmrnc zimním fotkám

Dodejte šmrnc zimním fotkám | foto: CHIP

Vzhled zimní krajiny je jiný, a trochu jiný je tedy i postup při fotografování a při úpravě snímků. Fotografie zimní krajiny jsou někdy šedé a nudné, málo kontrastní a málo barevné. 

V programu Zoner Photo Studio X jim ale můžete dodat požadovaný šmrnc. Otevřete fotografii v tomto programu, přejděte do režimu »Vyvolat« a jako první upravte parametry v záložce »Expozice«. Většině snímků prospěje, když jim přidáte »Kontrast«, »Zřetelnost« a vyzkoušejte i nástroj »Odstranění oparu«. Fotografie pak bude kontrastnější a živější. Dále je v režimu »Vyvolat« k dispozici nástroj »Vyrovnání bílé«. Nejprve zkuste použít »Kapátko« a klikněte do neutrálního místa. Pokud nebudete s výsledkem spokojeni, použijte posuvník a změňte hodnotu »Teplota bílé«.

zoner2

Zimní fotografie bývá téměř černobílá, protože v zasněžené krajině není mnoho míst, kde by barvy vynikly. Pokud přidáte »Živost«, vytáhnete alespoň to málo, co v krajině z barev zbylo. Ale nepřehánějte to. Vyzkoušejte také, jak na fotografii zapůsobí změna »Polarizace«. U některých fotografií pak ještě můžete pomocí selektivních úprav zvýraznit mraky v jejich horní části. Použijte proto »Přechodový filtr«.

zoner-nahled

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení