Menu
CHIP Speedtest

Dokonalá ochrana pro Windows: populární bezpečnostní nástroj je nyní zcela zdarma

12.09.2019 12:00 | Jiří Palyza
Dokonalá ochrana pro Windows: populární bezpečnostní nástroj je nyní zcela zdarma

Bezpečnostní nástroj Sandboxie, který je velmi oblíbený u mnoha uživatelů, lze nyní používat se všemi jeho funkcemi zdarma.

Sharewarová verze byla dosud nedílnou součástí mnoha počítačů. Poskytovatel Sophos plánuje i uvolnění zdrojového kódu a poskytnutí programu v rámci open source. Sandboxie je skvělý nástroj pro všechny uživatele, kteří chtějí udělat více pro zabezpečení Windows. Pro větší bezpečnost používá metodu izolace. Jinak řečeno, programy a soubory jsou spouštěny v karanténě izolovány od zbytku systému. Tak lze zabránit, aby případný malware napadl systém anebo jiné instalované programy. Podobnou metodu používá i Microsoft ve svém nástroji Windows Sandbox. Ten je ale k dispozici pouze uživatelům Windows 10 Pro.

Sandboxie 5.31.4 velmi dobrý
Bezplatný nástroj Sandboxie vám umožní spouštět aplikace v bezpečném prostředí. stáhněte si

Všechny funkce zdarma

sandboxie-control

Sandboxie je nyní k dispozici bezplatně včetně všech funkcí.

Prográmek Sandboxie se těší uživatelské oblibě už mnoho let. V podstatě šlo ale o shareware, který bylo možné testovat pouze po dobu 30 dnů. Déle než měsíc běžel pouze s omezenými funkcemi. Pokud jste ale chtěli využívat všech jeho možností, museli jste zaplatit. To je ale minulost. Práva na Sandboxie momentálně drží bezpečnostní firma Sophos a ta na svém blogu oznámila, že nástroj bude poskytovat zdarma a v dlouhodobém horizontu jej poskytne v rámci open source. Přesto už v aktuální verzi 5.31.4 je Sandboxie freeware a všechny jeho funkce jsou nyní k dispozici zdarma.

Sandboxie: co byste měli vědět

sandboxie-izolace

Výchozí prohlížeč Sandboxie automaticky zabalí do izolovaného prostředí.

Mezi nové funkce, dříve určené pouze platícím zákazníkům, patří např. vynucení karantény nebo paralelní spuštění programů ve více prostředích karantény. Sandboxie je také kompatibilní s Microsoft Office.

STOJÍ za to vyzkoušet

Sandboxie je skvělý bezpečnostní nástroj, který můžeme jen doporučit. Minimálně pro otestování. Lze používat zdarma a bude perfektní, pokud jej Sophos uvolní dle slibu jako open source. Pak by se mohl jeho vývoj trochu zrychlit. Ve Windows 10 jsou s programem přeci jen v posledních měsících trochu problémy.


Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.Komerční sdělení