Menu

Dokovací stanice odstraní část kabelového salátu…

27.02.2019 15:30 | Milan Loucký + Přidat komentář
Dokovací stanice odstraní část kabelového salátu…

Dokovací stanice odstraní část kabelového salátu… | foto: CHIP

… z vašeho stolu, ale také vám odpadne složité propojování notebooku k monitoru, myši, tiskárně, síti, klávesnici, mobilnímu telefonu, reproduktorovým soustavám. To vše můžete mít zapojeno trvale a připojit to jen jednou kšandou.

Značka BML electronics uvádí na trh dvojici dokovacích stanic USB-C Multiport Docking Station L a USB-C Multiport Docking Station XL. Oba modely se liší hlavně v rozsahu dostupné konektivity.

Opakovat nahoře uvedenou eskapádu vícekrát denně je frustrující. A právě tady nastupuje dokovací stanice. Ty však byly vždy specifické pro každý model notebooku i od jednoho výrobce. Díky standardizaci a připojení přes USB-C se však staly univerzálním pomocníkem pro každého.

Dokovací lišty BML USB-C Multiport ve slušivém, moderním hliníkovém designu zaujmou nejen svým provedením, ale hlavně praktičností. Ta spočívá v tom, že je do počítače připojíte prostřednictvím jediného kabelu s konektorem USB typu C. Navíc pokud váš notebook podporuje nabíjení přes USB-C, můžete napájecí kabel elektrické sítě zapojit rovnou do dokovací stanice, a zbavit se tak dalšího kabelu vedoucího k notebooku. Oba modely jsou kompatibilní s platformami PC i Mac.

BML USB-C Multiport Docking Station L je vybaven HDMI portem, který umí přenášet audiovizuální obsah až ve 4K rozlišení. K dispozici je také konektor typu VGA pro připojení starších monitorů. Příslušenství pak připojíte jedním ze dvou univerzálních portů USB-A 3.0 se superrychlým přenosem dat, jedním portem USB typu C navíc nebo klasickým 3,5mm jackem, což se týká audio příslušenství. Rozměry dokovací lišty jsou 224 x 34 x 34 mm a funguje jako Plug & Play – tj. běží (většinou) ihned po zapojení.

Druhá dokovací stanice nese název BML USB-C Multiport Docking Station XL, přesto je o centimetr kratší (ostatní rozměry jsou shodné). Trochu jiné je ovšem rozložení dostupných portů. VGA zde chybí a je nahrazeno portem RJ-45 pro pevné a stabilní připojení k internetu. Běžný 3,5mm výstupní jack pro připojení sluchátek je doplněn o jack, do kterého lze zapojit mikrofon. Rozhraní USB je v tomto případě řešeno stejně jako výše – tzn. jeden port USB-C pro propojení s počítačem, jeden port USB-C pro příslušenství a dva rychlé porty USB-A 3.0. HDMI konektor pro digitální konektivitu zůstává na svém místě.

Dokovací stanice zakoupíte již nyní za cenu 1599 Kč (model L), respektive 1999 Kč (model XL).

 

 

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení