Menu

Domácí cloud

17.07.2012 09:20 | Redakce Chip + Přidat komentář
Domácí cloud

Domácí cloud | foto: CHIP

Iomega EZ Media & Backup Center je nové úložiště společnosti Iomega pro domácí sítě. Umožňuje sdílení a přístup k souborům, fotografiím, videím a hudbě ve všech počítačích domácí sítě. Díky technologii Iomega Personal Cloud a mobilní aplikaci Iomega Link pro zařízení se systémem Apple iOS můžete navíc obsah sdílet i na mobilní zařízení.

Úložiště má vestavěný multimediální server AV Media Server s podporou standardu UPnP a certifikací DLNA a server iTunes a umožňuje tak sdílení obsahu mezi počítači a dalšími zařízeními pro digitální média, jako jsou herní konzole, rámečky pro digitální fotografie a televize umístěné v síti.

Uživatelé mohou publikovat soubory v sítích Facebook, YouTube a lickr® nebo pomocí funkce Iomega Active Folders vytvářet prezentace a rozesílat je e-mailem. Uživatelé platformy Apple mají k dispozici podporu systému Time Machine. Zařízení nabízí také podporu torrentů, která umožňuje stahování větších multimediálních souborů bez nutnosti použít počítač.

 

Iomega Personal Cloud

Technologie Iomega Personal Cloud umožňuje přístup odkudkoli na světě (podmínkou je přístup k Internetu). Technologie prostřednictvím Internetu zpřístupní obsah ve vaší domácí síti, jako byste byli doma. Dává vám tak možnost vzdáleného přístupu k souborům a informacím přes Internet a vytváří zabezpečené připojení

Úložiště Iomega EZ Media & Backup Center bude dostupné ve variantách s kapacitou 1 TB, 2 TB a 3 TB. Maloobchodní cena 1TB modelu je 179 €, 2TB verze se prodává za 229 € a 3TB model za 319 €.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení