Menu

Domácí útočníci a oběti

24.05.2010 06:36 | Redakce Chip + Přidat komentář
Domácí útočníci a oběti

Domácí útočníci a oběti | foto: CHIP

Podle statistik Microsoftu se internetový zločin České republice nevyhýbá, a to jak na straně obětí, tak na straně útočníků. Z pohledu ochrany osobních počítačů jsou na tom čeští uživatelé ve srovnání se světem relativně dobře.

Na každých tisíc kontrol počítačů nástrojem Malicious Software Removal Tool připadá v Česku 4,1 napadeného počítače, v celosvětovém průměru je napadených sedm z každého tisíce kontrolovaných počítačů. Ve srovnání s vyspělými zeměmi, jako je Německo nebo Finsko, však úroveň zabezpečení počítačů pokulhává.
Česko a jeho národní doména .cz se v analýze Microsoftu na seznamech zdrojů rizik vyskytovala také. Odkazy na škodlivý software obsahuje přibližně půl procenta všech webových serverů v České republice. Tyto odkazy se na servery dostávají například prostřednictvím výměnné reklamy. Z Česka do světa míří ale také nevyžádaná pošta. Spamy odeslané z českých serverů tvoří více než procento veškeré nevyžádané pošty na světě. Prvenství v této kategorii však patří Spojeným státům, ve kterých má původ 27 procent odhalené nevyžádané pošty.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení