Menu

Dotykový interaktivní projektor

04.03.2014 15:19 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Dotykový interaktivní projektor

Dotykový interaktivní projektor | foto: CHIP

Společnost Epson ohlásila novou řadu vzdělávacích projektorů s velmi krátkou projekční vzdáleností a zajímavé na nich je to, že jsou dotykové. Model EB-595Wi nabízí uživatelům možnost pracovat s promítaným obrazem jen za pomoci dotyku prstů. Učitelé tak mohou vytvářet zajímavější a poutavější výuku.

ebl595wi-high-res-jpeg4-nahled

Model EB-595Wi umožňuje učitelům, lektorům i studentům za pomocí šestibodového dotykového systému nebo jednoho ze dvou interaktivních per pracovat s promítaným obrazem. Dotykem prstu lze na obrazovce měnit snímky, vybírat vstupy, nebo ukládat obrázky. Výsledkem je tak mnohem snadnější zápis poznámek, náčrt grafů či rozbor videa. Při prezentaci se díky velmi krátké projekční vzdálenosti neobjevují na promítaném obrazu zbytečné stíny a odlesky.

ebk5-series-lifestyle-44-nahled

Dvě nová interaktivní pera v odlehčeném provedení disponují rychlejší odezvou a snadnějším použitím. Učitelé i studenti tak mohou na projekční plochu psát text s různými vlastnostmi současně, což usnadňuje spolupráci v kolektivu. Projektor EB-595Wi umožňuje zápis, náčrt i vkládání poznámek již od okrajů obrazovky. Díky režimu vkládání poznámek na bílou tabuli mohou učitelé pracovat, aniž by museli pouštět svůj počítač.

ebs5-series-lifestyle-46-nahled

Model EB-595Wi je součástí nové řady projektorů s velmi krátkou projekční vzdáleností v interaktivní i neinteraktivní variantě, rozlišením WXGA a XGA a světelným výstupem o 3 000 lumenů vyšším v porovnání s předchozí řadou. Projektory mají dva vstupy – VGA a HDMI.

ebu595wi-high-res-jpeg6-nahled

Výhodou projektorů řady EB-5 je možnost bezdrátového připojení, které společně s aplikací iProjection usnadňuje sdílení obsahu z řady chytrých zařízení. Funkce moderátora umožňuje učitelům i studentům sdílet obsah. Projektor EB-595Wi bude dostupný od května 2014 za doporučenou maloobchodní cenu 72153 Kč.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení