Menu

Dražší tiskárna, ale mimořádně levný tisk

14.03.2013 10:30 | Redakce Chip + Přidat komentář
Dražší tiskárna, ale mimořádně levný tisk

Dražší tiskárna, ale mimořádně levný tisk | foto: CHIP

Epson rozšířil řadu inkoustových tiskáren se systémem inkoustových nádržek. Koupíte je sice dráž než klasické inkoustové tiskárny s kartridžemi, ale jedna černobílá stránka vás vyjde podle výrobce jen na 0,06 Kč a barevná na 0,14 Kč! Barevná fotografie 10 x 15 cm z nové tiskárny L800 pak vyjde jen na 0,89 haléřů (ceny bez papíru).

 

Výrobci inkoustových tiskáren v posledních letech přešli na obchodní model, kdy nabízeli tiskárny za velmi nízkou cenu (často se zdá až pod výrobními náklady) a vydělávali pak na spotřebním materiálu. Uživatelé pak zjistili skutečné náklady na tisk až po zakoupení prvních kartridží, jejichž cena často přesahuje prvotní investici do tiskárny se startovacími inkousty. Není divu, že se pak uživatelé často uchylují k nákupu alternativních kartridží, nebo plnících sad.

Firma Epson vyzkoušela minulý rok jiný model – nabídla dražší tiskárny se systémem inkoustových nádržek, jejichž provozní náklady jsou mnohem nižší. Teď se nabídka těchto tiskáren rozšířila o další modely a zakoupit si můžete i tiskárnu, která je vhodná pro tisk fotografií.  Nové tiskárny umožní například bezdrátové připojení či Epson iPrint a další funkce. Tuto řadu tiskáren rozšířily také tiskárny vybavená pouze jednou inkoustovou nádrží – jsou vhodné pro černobílý tisk. Tisk je tak levný, že už uživatelé nemusí uvažovat o zakoupení alternativního inkoustu.

Každý model má velkokapacitní integrovanou inkoustovou nádržku s velkoobjemovými lahvičkami (70 a 140 ml) k doplňování inkoustu. Způsob doplňování inkoustu je podle výrobce rychlý a jednoduchý. S každou sadou velkoobjemových lahviček lze vytisknout až 4 000 stran černobíle a 6 500 stran barevně, takže náklady na tisk jsou pak mimořádně nízké - pouze 5 haléřů na tisk černobílé stránky a 14 haléřů na tisk barevné stránky.

Na rozdíl od jiných systémů doplňování inkoustu se na všechny modely vztahuje záruka společnosti Epson. Rozlišení tisku technologií Epson Micro Piezo je 5760 dpi a záruka na tiskárny je většinou 12 měsíců (nebo 15 000 stránek).

Barevné modely

Epson má nově v nabídce šest barevných a tři černobílé tiskárny. Barevné tiskárny L110 a L300 se liší pouze výkonem a robustností. Barevné multifunkce L210, L355 a L550 pak výkonem a funkcemi. Model L355 je rychlejší a nabízí navíc možnost připojení přes WiFi, funkci iPrint a dostanete k ní dvě lahvičky inkoustu navíc. Model L550 má pak i fax a automatický podavač a možnost připojení přes ethernet. Nejlevnější multifunkce Epson L210 stojí 4 890 Kč vč. DPH a model L550 8 590 Kč.

Tiskárna Epson L800 (za 6545 Kč) je pak určena i pro tisk fotografií a potisk CD/DVD. K tisku využívá celkem šest barev. Fotografie 10 x 15 cm se podle výrobce vytiskne za 12 sekund a na jednu sadu inkoustů jich vytisknete 1800. Jedna fotografie vás pak vyjde na 0,89 haléřů (pokud se nepočítá papír).

Černobílé modely

Mezi aktuální černobílé modely patří dvě tiskárny WorkForce M100 a M105 a multifunkce WorkForce M200. Tiskárna M105 (5 499 Kč vč. DPH) má navíc připojení přes WiFi. Multifunkční zařízení M200 (6 890 Kč vč. DPH) má skener s rozlišením 1200 dpi, automatický podavač a možnost síťového připojení. S tiskárnami dostanete inkoust, s kterým je podle výrobce možné potisknout 11 000 černobílých stran. Náklady na tisk jsou pak 0,06 Kč na stránku.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

    Dobrá strategie firmy Epson

    Tohle je dobrá strategie firmy Epson , mám L210 a naprostá spokojenost. Kdysi jsem měl Epson inkoust jako první tiskárnu a byl jsem velmi spokojený . Potom asi 3× nebo 4× HP , tam byly komplikované ovladače a velmi drahý tisk. Obvykle jsem vytiskl první základní sadu a tiskárnu potom vyhodil když jsem zjistil kolik stojí nové kazety.
    Ještě jsem měl čb Lexmark laser , ta byla rovněž vynikajicí , levný tisk , ale u přechodu na W7 výrobce nedodal ovladače , na jejich stránkách byl nebo je nějaký univerzální ovladač , ale ta tiskárna už mi nikdy pořádně netiskla a tak skončila tam kde ty HP – ve sběrném dvoře :)

    Reagovat na komentář

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení