Menu
CHIP Speedtest

Dříve, než selže: bezplatný nástroj varuje před výpadkem disku

06.01.2020 11:00 | Jiří Palyza
Dříve, než selže: bezplatný nástroj varuje před výpadkem disku
crystaldiskinfo-logo
CrystalDiskInfo Portable 8.3.2    
Užitečný monitorovací nástroj: „CrystalDiskInfo Portable“ čte hodnoty SMART pevného disku a informuje o dosažení kritických hodnot.

 

crystaldiskinfo-logo
CrystalDiskInfo 8.3.2    
CrystalDiskInfo čte hodnoty SMART vašeho pevného disku a informuje vás o dosažení kritických hodnot.

 

Jednoduché ovládání

crystaldiskinfo1

Kontrola kondice: celkový přehled ukazuje, jaký je stav vašeho pevného disku nebo SSD.

Po stažení archivu ZIP spusťte příslušnou verzi programu CrystalDiskInfo (32 nebo 64bitovou). Důležitý je údaj "Celkový stav" v základním okně programu. Pokud je uvedeno "Dobré", je vše v pořádku. Ve všech ostatních případech byste měli rychle svá data zálohovat a vytvořit si strategii obnovy, abyste v případě výpadku disku mohli rychle pokračovat ve své práci.

Co je důležité: varování automaticky neznamená, že pevný disk či SSD v nejbližších dnech selže. Označuje pouze chyby, které zvyšují pravděpodobnost selhání. V tomto případě je to podobné, jako s předpovědí počasí: zvýšená pravděpodobnost deště neznamená, že bude pršet, ale je dobré si s sebou vzít deštník a být připraven.

Včasné spuštění alarmu

crystaldiskinfo2

Varování: upozornění v případě nastalého problému lze detailně nastavit.

V prostředí programu klikněte na "Možnosti" a zaškrtněte položku "Zobrazení v systémové liště". CrystalInfo se poté umístí ho Hlavního panelu a vy budete mít neustále na očích zdraví svého HDD/SDD. Pokud se stav vašeho disku změní, zobrazí nástroj varování. Prostřednictvím ikony v Systémové liště můžete konfigurovat nastavení varování. Zaškrtněte také možnost "Spouštět spolu s Windows" a poté se po restartování Windows program také automaticky spustí.

Užitečný nástroj nenahrazuje zálohu

Pravidelná kontrola stavu systému je každopádně dobrá věc a CrystalInfo je pro její realizaci užitečný pomocník, který upozorní v případech problémů s HDD nebo SSD. Je ale dobré pamatovat na skutečnost, že nástroj nenahrazuje zálohu. Nezapomeňte proto předem zajistit zálohování všech důležitých dat, abyste o ně v případě selhání disku nepřišli.


Předchozí část článku

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.Komerční sdělení