Menu

Dron Phantom 4

22.03.2016 11:24 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Dron Phantom 4

Dron Phantom 4 | foto: CHIP

Nová verze dronu DJI Phantom 4 umí zajímavé kousky – například se vyhnout překážkám, nebo sledovat označenou osobu.

Společnost Drona.cz představila novinářům novou verzi dronu s kamerou DJI Phantom. Jde o už čtvrtou verzi dronu nazvanou Phantom 4, která je vybavena novými zajímavými technologiemi, například detekcí překážek, redundantním systémem, nebo modem aktive track.

Přední dvě samostatné kamerky sledují prostor před dronem a v případě, kdy by mohl narazit do překážky, ho systém zastaví. V modu „aktive track“ lze označit objekt/osobu, kterou pak dron samostatně sleduje v předem nastavené vzdálenosti. V modu „tap fly“ lze zase dron ovládat prostřednictvím mobilního telefonu na ovladači – stačí prsem označit prostor, kam se má dron vydat. Ovládat ho můžete až na vzdálenost několika kilometrů, pokud je přímá viditelnost.

Kromě toho byly vylepšeny i další funkce z nich řada je redundantních, aby se zvýšila bezpečnost a spolehlivost. Zlepšila se také doba letu, rychlost a design. Plášť je nyní z hořčíkové slitiny, doba letu se prodloužila až na půl hodiny a rychlost dronu může dosahovat až 20 m/s. Hmotnost dronu je 1380 g.

Co se týká dalších technických parametrů, integrovaná kamera dronu je vybavena snímacím čipem o velikosti 1/2.3” a rozlišení 12 Mpx a objektiv má světelnost f/2.8. Zvládne video o rozlišení až 4096×2160 (4K) 24 / 25p, v rozlišení Full HD pak až 120 fps a statické snímky s rozlišením 4000 × 3000 bodů. Cena dronu Phantom 4 je cca 44 000 Kč.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení