Menu

Držáky pro smartphony

08.08.2012 06:00 | Redakce Chip + Přidat komentář
Držáky pro smartphony

Držáky pro smartphony | foto: CHIP

S rozšířením smartphonů potkáváme stále více automobilů, v nichž jsou chytré telefony aktivně používány. Vždy je však třeba myslet především na bezpečnost a tak se rozhodně vyplatí investice do vhodných doplňků. Tím základním, bez kterého se určitě během jízdy neobejdete, je dobrý držák.

Správný výběr držáku je předpokladem bezpečného a pohodlného využití telefonu v autě. Nejprve si však ujasněte, k čemu přesně budete telefon používat a tomu výběr přizpůsobte. Pokud jej potřebujete pouze čas od času nabít, pak v podstatě držák ani nepotřebujete. Plně dostačující bude autonabíječka a nanopodložka, která mobil podrží na požadovaném místě. Když mobil potřebujete mít stále na očích s tím, že přijde vhod občas jej dobít, doporučujeme tzv. pasivní držák, který telefon uchytí a pokud jej chcete dobíjet, připojíte nabíječku. Další alternativou je požadavek na aktivní a všestranné využívání funkcí mobilního přístroje, ať už jde o volání, přijímání hovorů, navigaci či používání nejrůznějších aplikací. Pro stoprocentní využití smartphonu je dobré vybavit automobil aktivním držákem, který kromě uchycení přístroje zajistí i jeho průběžné dobíjení a díky profesionálnímu zpracování nehrozí vylomení konektoru.

Na obrázku je k vidění jednoduchý držák do auta pro smartphone Samsung Galaxy S3 (i9300) bez možnosti nabíjení.
Na obrázku je k vidění jednoduchý držák do auta pro smartphone Samsung Galaxy S3 (i9300) bez možnosti nabíjení.

Mezi výhody pasivních držáků patří především jejich celková jednoduchost. Jsou cenově dostupné, jejich instalaci zvládne každý, lze je použít s ProClipem i pomocí redukce s přísavkou. ProClip je součástka sloužící k připevnění držáku do vozidla. Při jejíž šetrné instalaci nedochází k mechanickému poškození interiéru. Také aktivní držáky s dobíjením přes CL zásuvku vynikají snadnou instalací a příznivou cenou. I ty je možno použít s ProClipem i pomocí redukce s přísavkou. Oproti pasivnímu držáku však nehrozí poškození konektoru, jelikož se tah kabelu přenáší na držák, nikoli na zařízení. Nároční majitelé vozů jistě ocení přínosy pevně instalovaných držáků, které skýtají elegantní řešení se skrytými kabely. Pokud dáváte pro navigaci přednost většímu displeji, můžete si pořídit držák na tablet a sledovat navigaci na iPadu nebo Samsung Galaxy Tabu.

Pokud byste náhodou s výběrem vhodného držáku potřebovali ještě trochu pomoci, zkuste oslovit některého ze specializovaných prodejců, nebo využijte například automatizovaného průvodce výběrem, kterého najdete na stránkách http://www.sunnysoft.cz/brodit. Po zadání příslušných parametrů (typ vozidla, typ přístroje…) zde dostanete doporučení na konkrétní produkty.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení