Menu

Dvojice SSD disků s rozhraním PATA

19.04.2013 07:50 | Redakce Chip + Přidat komentář
Dvojice SSD disků s rozhraním PATA

Dvojice SSD disků s rozhraním PATA | foto: CHIP

Společnost Apacer přichází na český trh s novými SSD disky se starším rozhraním PATA. Disky se hodí především pro upgrade průmyslových PC, které nepodporují novější rozhraní SATA.

Nabídka SSD disků je široká, ale jde téměř výhradně o disky s rozhraním Serial ATA (SATA). Ty ale nemůžete použít u starších počítačů a notebooků s rozraním PATA. Přitom jde často o důležité počítače, které musí být v provozu. Pokud se v nich ale pevný disk blíží ke konci své životnosti, nový disk s rozhraním PATA se shání jen obtížně a je drahý.

Z hlediska bezpečnosti dat a poměru cena/výkon se jako nejpříhodnější řešení tohoto problému jeví upgrade na SSD disk nabízející rozhraní PATA. Společnost Apacer v návaznosti na tuto poptávku představila nové PATA SSD disky s přidanou hodnotou v podobě pokročilých bezpečnostních funkcí - Full Erase, Destroy a Virtual Write. Produkty lze pořídit ve dvou variantách: AFD 257 představuje 2,5palcový SSD disk s 44pinovým konektorem, AFD 187 potom 1,8palcový disk s 40pinovým konektorem.

Technologie Full Erase zajistí kompletní smazání dat uložených v oddílech User Block (běžná uživatelská data) i Free Block (data pro zajištění parity). Díky tomu lze snadno zamezit odcizení důvěrných informací. Funkce Destroy představuje pokročilou technologii, která smaže data nejen z běžných datových, ale také systémových bloků. Účelem je kompletní zničení obsahu disku tak, aby nemohla být žádná uložená informace obnovena.

Kromě nástrojů pro úplné smazání dat Apacer do představovaných produktů zakomponoval také funkci Virtual Write, jež chrání data uložená na disku. Tato technologie je založena na konceptu virtualizace zápisu a umožňuje uživateli vybrat si mezi zápisem na disk nebo uložením dat do dočasného prostoru. V druhém případě nejsou data zapsána do flash paměti, nýbrž uložena nezávisle na operačním systému. Pakliže se v systému vyskytne podezřelá aktivita, restartování počítače zajistí okamžité smazání dočasných dat.

Série SSD disků AFD je dostupná v kapacitách až do 256 GB. Disky podporují technologie pro přenos dat - PIO Mode 4, MWDMA Mode-2 a Ultra DMA-6 a 72bitový kód pro opravu chyb ECC, sledování opotřebení a monitorovací technologii S.M.A.R.T. Uživatelé si mohou vybrat mezi stabilním SLC řešením nebo cenově dostupnějším MLC řešením.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení