Menu

E-book čtečky od Microsoftu končí

05.12.2014 11:48 | Josef Mika + Přidat komentář
E-book čtečky od Microsoftu končí

E-book čtečky od Microsoftu končí | foto: CHIP

Microsoft oficiálně ukončil svou spolupráci s americkým vydavatelstvím Barnes & Noble, další vývoj čtečky Nook byl zastaven. Firma se tak s trhem e-knih loučí se ztrátami ve stovkách milionů dolarů.

Jak Microsoft oznámil, společnost ukončila spolupráci s US nakladatelstvím Barnes & Noble a nechá se vyplatit. „Vyplatit“ v tomto případě znamená, že Microsoft dostane od svého partnera hotovost a akcie v celkové hodnotě 125 milionů dolarů. Tomuto příjmu ale předcházela investice z roku 2012 ve výši 605 milionů dolarů. Tehdy Microsoft koupil 17,6% podíl ve společném podniku Nook Media. V poslední době Microsoft vlastnil ještě 16,8 % akcií.

nook

Microsoft Nook: Nový už nebude

Amazon je příliš silný

Microsoftu a Barnes & Noble nebyli schopni porazit svého mocného konkurenta Amazon. Se svými Kindle čtečkami ovládá velkou část trhu v Americe i v Evropě, Microsoft Nook nehrál ve statistikách nikdy žádnou významnou roli. Nevyšel ani plán Microsoftu na umožnění čtení e-knih prostřednictvím příslušných aplikací na PC, tabletech a smartphonech s operačním systémem Windows.
Již na začátku května 2014 klesly prodeje divize Nook o 35 % na 370 milionů eur. V té době management Barnes & Noble rozdělil firmu do dvou samostatných společností, aby se oddělily kamenné obchody a divize e-knih. V poslední docházelo mezi Microsoftem a Barnes & Noble navíc ke stále častějším neshodám ohledně strategie. Zatímco Microsoft se z trhu elektronických knih zcela stahuje, Barnes & Noble chce nyní pokračovat v e-knihách samostatně.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení