Menu

Elon Musk se rychtuje do války na Ukrajině, má prý geniální plán. Co na to Rusko?

06.10.2022 10:00 | Jakub Fišer + Přidat komentář
Elon Musk se rychtuje do války na Ukrajině, má prý geniální plán. Co na to Rusko?

Elon Musk se rychtuje do války na Ukrajině, má prý geniální plán. Co na to Rusko? | foto: Just Click\'s With A Camera / Flickr

Vizionář, technologický revolucionář a filantrop Elon Musk po čase opět pobouřil svět – jak má koneckonců čas od času ve zvyku. Tentokrát se vyjádřil k aktuálně probíhajícímu válečnému konfliktu na Ukrajině. A vyrazil tím dech nejen Rusku, ale i Ukrajině.

Kde jinde, než na svém Twitteru, zveřejnil poťouchlý jihoafrický génius svůj plán, jak nastolit příměří mezi Ukrajinou a Ruskem. Tentokrát však zrovna dvakrát neprokázal svůj smysl pro plánování. Ukrajině totiž narovinu navrhnul, aby se zřekla poloostrova Krym, který podle Muska stejně patřil Rusku (od roku 1783). Zároveň doporučil, aby byl Ukrajinou na Krym zaručen přívod vody.

Tady ale Musk nekončí. V aktuálně Ruskem okupovaných oblastech – Luhansk a Doněck – šéf automobilky Tesla doporučuje uspořádat nová referenda pod záštitou OSN, aby se potvrdilo, ke komu tamní obyvatelé chtějí patřit – jestli k Rusku, nebo k Ukrajině. Ukrajina by se posléze zavázala k neutralitě.

Ukrajince Musk pobouřil

Následně svá slova ještě objasňuje v nadcházejícím tweetu, kde uvádí doslova toto: “Rusko provádí částečnou mobilizaci. V případě ohrožení Krymu přejde k plné válečné mobilizaci. Úmrtí na obou stranách bude zničující. Rusko má 3krát více obyvatel než Ukrajina, takže vítězství Ukrajiny v totální válce je nepravděpodobné. Pokud vám záleží na obyvatelích Ukrajiny, usilujte o mír.”

Jeho slova napadli představitelé Ukrajiny, stejně jako tisíce běžných diskutujících na Twitteru. Kupříkladu Andrij Melnyk, ukrajinský velvyslanec v Německu, reagoval krátce a úderně: “Diplomatickou odpovědí na tvůj tweet je jdi do p***le”.

Rusko naopak potěšil

 Jenomže naopak ruská strana ze slov Elona Muska jásá. Tiskový mluvčí Kremlu, Dmitrij Peskov, pochválil Muska za to, že “hledá mírové východisko z této situace”, které bez splnění ruských podmínek nebude možné najít. Musk se podle Peskova chová lépe, než řada světových diplomatů, kteří se prý nechávají unést emocemi.

Pravdou ale zůstává, že v únoru 2022 Rusko agresivně vtrhlo na území svrchovaného státu Ukrajiny a do dnešních dní tam oba státy válčí. Vyvolalo to obrovskou vlnu migrace, podpořilo post-covidovou finanční krizi a zažehlo zcela novou – energetickou krizi.

Zdroj: @elonmusk / Twitter, TASS

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

  První mírový pokus že "západu"

  Realistické, ale válečné štvaní vede jen k ubohým urážkám. Nelze nejednat o míru nebo klást ultimativní požadavky za rámec 2014. Pokud by byl z EU nebo USA zájem o míru jednat, přistoupí na to do týdne i UA. Každý začátek je dobře

  Reagovat na komentář

  Sny Elona

  No Elon Musk je manipulátor a spousta lidí, firem a organizací mu naletěla na „SNY“ a ty mu padají jako vločky sněhu. Tak si aspergem postižený Elon musí najít něco jiného, tak se přikloní k Putlerovi, vrahovi a tyranovi nevinných lidí, který je taky nemocný syndromem CCCP. Tak by spolu mohli táhnout na Sibiř, zavřít pod zámek a pouze krmit vodou a chlebem, jo můžou si hrát na sčotu. Putin patří před Norimberk 2 se všemi důsledky činů. Glory UA!

  Reagovat na komentář

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení