Menu

Ericsson spustí titulkovací služby pro vysílání a operátory

03.05.2015 10:14 | Radek Kubeš + Přidat komentář
Ericsson spustí titulkovací služby pro vysílání a operátory

Ericsson spustí titulkovací služby pro vysílání a operátory | foto: CHIP

Švédský Ericsson ohlásil spuštění titulkovacích služeb v USA, které zobrazují text na televizních či jiných obrazovkách. 

Technologie tak pomohou dodatečně informovat nebo tlumočit mluvené slovo pro sluchově postižené a také hlasově popisovat video pro zrakově postižené. Společnost na americké půdě buduje centrum, které bude mít tyto služby na starosti. Očekává se, že americké i mezinárodní klienty začne z Atlanty obsluhovat již v nejbližších týdnech.

er75333-nahled

Titulkovací služby Ericssonu jsou postaveny na in-house vyvinuté softwarové platformě, přičemž nabízí prvotřídní technologie rozeznávání mluveného slova. Umožňuje to v reálném čase poskytovat služby pro klienty, zároveň i maximalizuje možnost dalšího použití titulků i po tom, jak již byly odvysílány. Záznamy mohou být archivovány a kdykoliv dohledatelné v různých souvislostech. Platformu v Evropě momentálně využívají velké televizní společnosti jako například BBC nebo Sky.

Platforma Ericssonu, která podporuje titulkování ve více jazycích zažila svou premiéru na International Broadcasting Convention v roce 2014 a je klíčovou součástí vysílacích a mediálních služeb Ericssonu. Ericsson plánuje spustit i služby, které popisují video pro zrakově postižené a překládají ho do mluvené řeči. Tato služba bude pilotně uvedena v USA ještě v tomto roce.

Ericsson je největším dodavatelem titulkovacích služeb v Evropě, tuto službu již poskytuje 30 let. Každoročně dodá 200 tisíc hodin titulků, z toho 80 tisíc hodin je titulkování živě. Zároveň je největším dodavatelem audio služeb popisujících video a znakový jazyk.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení