Menu

Europol: 49 zatčených hackerů?

18.06.2015 06:53 | Karel Kovar + Přidat komentář
Europol: 49 zatčených hackerů?

Europol: 49 zatčených hackerů? | foto: CHIP

Před několika dny policie zatkla skupinu lidí podezřelých z počítačových zločinů na území několika evropských států. Akce byla koordinována Europolem. 

Podle dostupných informací se podvodníci specializovali na finanční krádeže ve středně velkých a velkých evropských společnostech, a ti pomocí metody man-in-the-middle. Nejprve pomocí kombinace emailového phishingu a sociální inženýrství získali přístup do sítí společnosti. V nich poté monitorovali žádosti o potvrzení plateb, které se jim poté podařilo zfalšovat. Získané prostředky převáděli na různé účty v zahraničí, hlavně v Nigérie, Kamerunu a ve Španělsku, kde je vybírali prostřednictvím bílých koní. Je neuvěřitelné, že během poměrně krátké doby dokázali v mezinárodním měřítku provést podvody v celkové výši 6 milionů eur. Do vyšetřování a zatýkání byly zapojeny například italská, španělská, polská nebo britská policie. Další podrobnosti o vyšetřování a zatčení pachatelá najdete na adrese http://www.net-security.org/secworld.php?id=18496

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení