Menu

Evolve EB110 Cell

20.05.2010 09:27 | Redakce Chip + Přidat komentář
Evolve EB110 Cell

Evolve EB110 Cell | foto: CHIP

Společnost Evolve uvádí na český trh multiformátovou čtečku elektronických knih, která nedávno získala ocenění IF Design Award. Váží necelých 230 gramů, má 6“ displej a na jedno nabití zobrazí až 9000 stran.

Čtečka elektronických knih pracuje s úspornou technologií elektronického papíru E-ink, ktreý umožňuje číst elektronické knihy podobně jako tradiční vytištěné knihy při minimální únavě očí. Díky široké podpoře formátů (PDB, PDF, TXT, RTF, PRC, HTM, HTML, CHM, EPUB, DJVU, DJV, w44, iw4, FB2, OEB, MOBI, TCR) s sebou můžete neustále nosit celou svou knihovnu. Když vás přestane čtení bavit, můžete díky vestavěnému přehrávači MP3 poslouchat svou oblíbenou hudbu nebo audioknihy ve formátu MP3. Čtečka je silná jen necelý centimetr, přesto nabízí široké možnosti pro čtení, jako například používání záložek, hypertextové prohledávání, vestavěný uživatelský návod a další. Kromě přehrávání hudby a audio knih lze též zobrazit v šestnácti stupních šedé, což je jedna z nejlepších hodnot na trhu, fotografie z knih nebo z digitálních fotoaparátů. K dispozici je menu v mnoha jazycích a široká podpora různých znakových sad, včetně středoevropských.

Šestipalcový displej má rozlišení 800 x 800 bodů a pracuje s šesnácti úrovněmi šedé. O zpracování dat se stará procesor Samsung Arrm 9. Čtečka je vybavena slotem pro SD karty s podporou SDHC (max. 16 GB) a rozhraním miniUSB 2.0. Integrovaná Li-ion baterie má kapacitu 1700 mAh a vydrží podle prodejce až 9000 otočení stránky. Rozměry čtečky jsou 178 x 128 x 9,9 mm a hmotnost 228 g. Doporučená koncová cena byla stanovena na 7760 Kč vč. DPH.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení