Menu

Exkluzivní funkce pro telefony Pixel je nyní dostupná všem: praktická vychytávka rozpozná právě hranou skladbu

24.01.2023 15:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Exkluzivní funkce pro telefony Pixel je nyní dostupná všem: praktická vychytávka rozpozná právě hranou skladbu

Exkluzivní funkce pro telefony Pixel je nyní dostupná všem: praktická vychytávka rozpozná právě hranou skladbu | foto: Fath/Unsplash

Funkce telefonů Pixel, která automaticky identifikuje skladby a hudební tituly ve vašem prostředí, už není výsadou pouze tohoto modelu. Bezplatná aplikace ji přináší i do mnoha dalších androidových zařízení.

"Now Playing", tedy funkce rozpoznání aktuálně hrající hudby ve vašem okolí, automaticky detekuje co se zrovna hraje a jméno interpreta i skladby zobrazí uživateli smartphonu. Funkce, která připomíná aplikaci Shazam, je ale mnohem praktičtější.

Skladba se v systému Android automaticky rozpozná a zobrazí přímo na zamykací obrazovce smartphonu. Pokud byste se chtěli o skladbě dozvědět více, stačí poklepat a dohledají se další podrobnosti.

Funkci, která byla doposud exkluzivně dostupná pouze ve smartphonech Pixel, je nyní díky aplikaci Android Ambient Music Mod k dispozici i pro mnoho dalších zařízení. Výhodou je, že se nemusí opakovaně spouštět.

Fukce "Co právě hraje" pro všechna androidová zařízení

ambientmusicmod

Praktická aplikace Ambient Music Mod přináší funkci "Now Playing" i do mnoha dalších androidových zařízení. | Zdroj: APK Mirror/Ambient Music Mod

Pokud byste si funkci rozpoznání skladby chtěli na svém androidovém zařízení, které není od Googlu, zpřístupnit, budete k tomu potřebovat bezplatnou aplikaci Ambient Music Mod. Po instalaci balíku APK lze rozpoznávat skladby automaticky.

Je dobré se na začátku také podívat do nastavení modulu Ambient Music Mod, abyste se ujistili, že aplikace bude fungovat bez problémů. Můžete si zde také zkontrolovat, jak často bude funkce okolní zvuky skenovat a identifikovat, pokud se bude jednat o hudbu. Pokud by se vyšší četnost kontroly nepříznivě projevovala na rychlejším úbytku kapacity akumulátoru, dá se samozřejmě nastavit nižší frekvence.

V nastavení aplikace lze také přizpůsobit oznámení na zamykací obrazovce. Jakmile je vše nastaveno, budou se prostřednictvím modulu Ambient Music Mod okolní skladby rozpoznávat automaticky. Zobrazí se nejen název, ale také autor. Navíc jde rozpoznanou skladbu několika klepnutími přehrát.

Konečně je k dispozici pro více androidových uživatelů

Funkce "Now Playing" je velmi praktická. Ve chvíli, kdy kolem sebe slyšíte zajímavou skladbu a chcete ji identifikovat, nemusíte kvůli tomu otevírat aplikaci. Namísto toho stačí letmý pohled na displej smartphonu a název skladby i jméno interpreta si hned přečtete.

Díky bezplatné aplikaci Ambient Music Mod lze tuto funkci používat i na mnoha dalších androidových zařízení, nejen na Google Pixel, kde byla doposud unikátní. Jediným omezením je, že na zařízení musí být instalován Android alespoň verze 9.

Alternativně se dá použít i možnost rozpoznání skladby pomocí hlasových asistentů. Na základě příslušného pokynu by to měl zvládnout jak Google Assistant, tak Siri.

Zdroj: Mighty Quinn Apps/Ambient Music Mod

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení