Menu

Explodující produkty Apple: uživatelé si stěžují na problémy s AirPods a Apple Watch

15.12.2021 09:30 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Explodující produkty Apple: uživatelé si stěžují na problémy s AirPods a Apple Watch

Explodující produkty Apple: uživatelé si stěžují na problémy s AirPods a Apple Watch | foto: Alejandro Luengo/Unsplash

V současné době se objevuje stále více zpráv o explodujících zařízeních Apple. Tento problém se týká sluchátek AirPods a hodinek Apple Watch, které jsou napájené akumulátorem. V USA se už připravuje hromadná žaloba.

Apple má zřejmě v některých zařízeních problém s akumulátory. Z USA přišlo několik zpráv o hodinkách Apple Watch, které měly problémy s displejem, který byl poškozen v souvislosti s vadným akumulátorem. O problémech se sluchátky už dříve informovala floridská místní televizní stanice WFLA-TV ve svém News Channel 8 ("Tampa Man says Apple AirPods blew up"). Jeden z majitelů popsal případ, kdy se pravděpodobně přehřál miniaturní akumulátor ve sluchátku AirPods. Při poslechu hudby v tělocvičně ze sluchátka náhle vyšel bílý kouř. Sluchátko se mu podařilo včas vyjmout z ucha a přivolat pomoc. Nyní se opět objevují stížnosti i od dalších uživatelů.

V souvislosti s problémy hodinek Appple Watch se v USA už připravuje hromadná žaloba. Jedna z obětí údajně při explozi hodinek utrpěla hluboké zranění, které si zřejmě vyžádalo lékařský zákrok. U ostatních zákazníků sice nedošlo k ohrožení jejich zdraví, ale výrobce Apple zřejmě odmítl bezplatnou opravu jejich poškozených hodinek. Dokument žaloby je k dispozici na webu fingfx.thomsonreuters.com pod názvem Apple Complaint.pdf jako případ s číslem 3:21-cv-09527.

Explodující produkty Apple: výrobce byl už kvůli problémům s akumulátorem několikrát žalován

applewatch

Hodinky Apple Watch údajně způsobily v USA zranění v důsledku exploze. | Zdroj: Simon Daoudi/Unsplash

Třetí skupina žalujících tvrdí, že přestože nemají s hodinkami žádné problémy, nekoupili by si je, kdyby o nebezpečí věděli. Podle obsahu žaloby Apple o problémech s akumulátory už nějakou dobu ví. Doposud ale nepřijal žádná opatření.

Podle agentury Reuters, která se o celé věci zmiňuje ve svém příspěvku "Consumers accuse Apple of hiding Apple Watch safety hazard", už byla v USA podána žaloba na Apple kvůli problémům s akumulátorem několikrát. V těchto případech ale žaloby buď nebyly přijaty, nebo byly z neznámých důvodů staženy.

Exploze sluchátek AirPods: došlo i ke zdravotním následkům

Podobný případ se nedávno stal i v Berlíně. Dvacetiletému mladíkovi při poslechu explodovala sluchátka AirPods Pro. Od incidentu muž trpí hučením v uších. Prvotní zkoumání poškozených sluchátek ukázalo, že se nejedná o padělek, ale o pravý výrobek společnosti Apple, zakoupený na jaře na Amazonu. Zatím ale není jasné, zda explozi sluchátka zapříčinil akumulátor.

Apple i Amazon chtějí případ důkladně prošetřit. Výrobce si vadná sluchátka vezme zpět a vymění za nová. Jedná se o první případ explodujícího zařízení Apple u našich západních sousedů.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení