Menu
CHIP Speedtest

PRÁVĚ V PRODEJI

Externí disk se šifrováním

22.06.2011 11:19 | Redakce Chip
Externí disk se šifrováním
Nový přenosný pevný disk Store ‘n’ Go Executive od Verbatimu je vybaven rozhraním SuperSpeed USB 3.0, má úložnou kapacitu 500 GB nebo 750 GB a 256-bitové hardwarové AES šifrováním pro zabezpečení uložených dat.

Disk Executive má zajímavý design a dodává se ve třech barevných provedeních: grafitově šedá, stříbrná a leskle černá. Speciální vlastností disku je citlivý dotykový senzor na jeho povrchu, jehož prostřednictvím lze jemným dotykem aktivovat některou z přednastavených funkcí. Store ‘n’ Go Executive HDD je k dostání v obchodech za doporučené ceny 1 999 Kč (500 GB) a 2 646 Kč (750 GB).
Disk Executive je úložištěm pro bezpečné uložení dat, které lze použít v širokém spektru obchodních činností podobně jako kterýkoli standardní pevný disk. Vzhledem k povinnosti zadat heslo a přítomnosti bezpečnostního řadiče jsou veškerá data zašifrována, a tudíž chráněna před neoprávněným přístupem. Disk Executive nabízí vysoké přenosové rychlosti, je-li připojen k hostitelskému systému USB 3.0. Zároveň je zpětně kompatibilní se systémy USB 2.0.

Předinstalovaný software

Pevný disk se dodává s předinstalovaným zálohovacím a vypalovacím softwarem Nero Back it Up and Burn. Nechybí ani aplikace Green Button, která snižuje spotřebu energie a prodlužuje životnost disku jeho automatickým uvedením do úsporného režimu po určitém intervalu nečinnosti nebo po kliknutí na ikonu Green Button umístěnou na ploše.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání
Komerční sdělení