Menu

Externí odolný SSD disk

21.11.2016 14:38 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Externí odolný SSD disk

Externí odolný SSD disk | foto: CHIP

SD700 je první externí 3D NAND SSD disk firmy Adata, který je odolný proti prachu a vodě a nabízí armádní standard odolnosti. 

Firma Adata Technology představila odolný externí disk SD700. Jedná se o první 3D NAND SSD, který splňuje specifikace IP68 týkající se odolnosti proti prachu a vodě, a navíc odolnost proti nárazu na armádní úrovni. Toho dosáhl díky pevnému tělu. SD700 podporuje rozhraní USB 3.1 Gen 1, díky kterému se dokáže připojit k zařízením běžícím na Windows, Mac OS a Androidu, a to podle výrobce až rychlostmi až 440 MB/s pro čtení a 430 MB/s pro zápis. Kromě toho, že je kompatibilní se širokou škálou zařízení, je SD700 také velmi lehký: váží pouze 100 g.

SD700 byl navržen a otestován podle standardu IEC IP68. Je kompletně prachotěsný, takže do něj nepronikne ani částečka, a může dokonce normálně fungovat až šedesát minut ponořený do vody do hloubky až 1,5 m. Adata také disk otestovala podle standardu US Army MIL-STD-810G516.6, který zjišťuje odolnost proti nárazům a pádům. Díky svému několikavrstvému ochrannému krytu a vynechání pohyblivých částí u technologie SSD je tak disk SD700 odolným úložištěm i pro použití při extrémních aktivitách. SD700 bude dostupný v kapacitách 256 GB, 512 GB a 1 TB a to v dvoubarevném černožlutém provedení, nebo kompletně černou variantu. 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení