Menu

Facebook a WhatsApp vedou statistiky

21.04.2015 16:34 | Josef Mika + Přidat komentář
Facebook a WhatsApp vedou statistiky

Facebook a WhatsApp vedou statistiky | foto: CHIP

WhatsApp a Facebook Messenger ovládají trh s krátkými zprávami. Jak podle počtu uživatelů, tak i podle množství skutečně odeslaných zpráv (včetně odeslaných fotografií) jsou oba na špici – a dohromady mají téměř monopol.

WhatsApp s 800 miliony uživatelů

WhatsApp (majetek společnosti Facebook), má 800 milionů uživatelů, kteří aktivně využívají jeho služeb. Zveřejnil to spoluzakladatelem Jan Koum v sobotu na své facebookové stránce. Před několika měsíci navíc společnost oznámila, že zvýší každé čtyři měsíce počet svých uživatelů o 100 milionů. Druhé místo v žebříčku nejpopulárnějších mobilních messengerů zabírá Facebook Messenger se 600 miliony aktivních uživatelů. Až na ostatních místech jsou další u nás méně známé služby. Skype má 300 milionů uživatelů.

messanger-nahled

WhatsApp a Facebook: Jasní králové on-line komunikace. Počty uživatelů v milionech. Stav duben 2015. Zdroj: Statista.com

Největší chatovací služby ale už tak rychle nerostou

WhatsApp ani Facebook Messenger už ale nevedou žebříček nejrychleji rostoucích aplikací, v této disciplíně je předstihlo Spotify: program může vykázat za celý rok 2014 zvýšení počtu uživatelů až o 57 procent. Je s podivem, že Facebook Messenger (+50 procent) byl v růstu překonán také Snapchatem, a to i přesto, že zaznamenal tak vysoký růst v důsledku nucené integrace do smartphonů a tabletů uživatelů. Tyto údaje jsou založeny na analýze globálního průzkumu téměř 42 000 účastníků mezi 16 a 64 lety.

Ale pozor: s nástroji jako WhatsSpy je možné aktivity uživatelů a jejich vzkazy lehce sledovat – podle developerů je dodržování soukromí v případě WhatsApp pouhou fraškou a lze ho lehce obejít. Uživatelé by tedy měli pořádně zvážit, co přes WhatsApp sdělují.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení