Menu

Facebook koupil Instagram, ale proč?

10.04.2012 16:25 | Redakce Chip + Přidat komentář
Facebook koupil Instagram, ale proč?

Facebook koupil Instagram, ale proč? | foto: CHIP

Facebook jako největší sociální síť na světě koupí za miliardu dolarů společnost Instagram, která vyvíjí platformu pro sdílení fotografií pomocí aplikace do mobilních telefonů především iPhone a Android.

Udávaná hodnota Instagram se v současné době pohybuje kolem 500 miliónu dolarů, Facebook ji kupuje za miliardu dolarů (19 miliard korun). Zaplatí tak dvakrát více než je hodnota této služby. Sociální síť Facebook zaplatí jak hotově tak i svými akciemi, které brzy upíše na burze v rámci IPO.

O této akvizici dnes informoval Mark Zuckerberg prostřednictvím svého účtu na facebooku; reakce uživatelů jsou různorodé. Podle zakladatele Facebooku bude dalším krokem snaha poskytnout uživatelům nejlepší možné sdílení fotografií. Instagram nabízí přepínání mezi ostatními sociálními sítěmi a podle prvních vyjádření by tato funkčnost měla být zachována.

Instagram jako „sociální síť“ fungovala od léta 2010 a v současné době má přes třicet miliónu uživatelů. Kromě kladných reakcí uživatelů na tuto zprávu již internetem kolují první záporné reakce a návody na převod svých fotografií na jiné bezplatné aplikace.

Proč Facebook tedy koupil Instagram?

Oficiálním důvodem je, že Facebook chce vylepšit sdílení fotek ve svých dalších produktech a současná práce se sdílením fotografií není úplně ideální. Druhým důvodem a to neoficiálním je ten, že Facebook se obával raketového nárůstu uživatelů Instagramu. Sdílení fotek je totiž čím dál více uživatelsky žádané a to Instagram díky své jednoduchosti a dostupnosti mobilních aplikací nabízí.

Věřme, že zkušenosti Instagramu využije Facebook ve svých produktech lépe než jiné produkty a funkce získané akvizicí.

Zdroj: http://newsroom.fb.com

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení