Menu

Facebook: zranitelné nahrávání fotografií

21.03.2015 15:10 | Karel Kovar + Přidat komentář
Facebook: zranitelné nahrávání fotografií

Facebook: zranitelné nahrávání fotografií | foto: CHIP

Máte ve svém mobilním zařízení aktivní automatickou funkci Synchronizace fotek (Facebook Photo Sync)? Pak vám mohou hackeři bez velké námahy ukrást vaše soukromé fotografie.

V roce 2012 představil Facebook funkci Photo Sync (Synchronizace fotek), která umožňovala majitelům mobilních zařízení s iOS a Android synchronizovat své fotografie z chytrého telefonu přímo na Facebook. Takto nahrané fotografie jsou uloženy do soukromého alba, kde k nim máte přístup pouze vy. Tedy, doposud si to většina uživatelů myslela.

2015-04-facebookphotosc-nahled

Hacker Laxman Muthiyah, specialista na hledání zranitelností ale objevil, díky chybě v API Facebooku jsou fotky z tohoto alba jsou dostupné i všem aplikacím třetích stran. Facebook prozatím aktualizaci nenabídl a proto lze doporučit synchronizaci fotek nepoužívat. Vzhledem k tomu, že jde v poměrně krátké době o druhý problém (viz http://thehackernews.com/…o-album.html), lze očekávat i další zájem hackerů.

Další podrobnosti o problému najdete na http://www.7xter.com/…-photos.html.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení