Menu

FCC chce urychlit aktualizace telefonů

18.05.2016 13:47 | Karel Kovar + Přidat komentář
FCC chce urychlit aktualizace telefonů

FCC chce urychlit aktualizace telefonů | foto: CHIP

Vývoj chytrých telefonů a jejich operačních systémů jde vpřed ďábelským tempem a tomu odpovídají i aktivity hackerů. Tempo aktualizací ale poněkud zaostává. 

Poměrně pravidelně můžete v naší rubrice bezpečnost najít články o závažných chybách v OS Andoid, které postihují stovky miliónů uživatelů. Většina lidí ale předpokládá, že stejně jako u klasického softwaru jsou chyby během několika dnů či týdnů chyby opraveny a uživatel se nemusí ničeho bát. U chytrých telefonů je ale situace poněkud složitější – relativně rychle jsou totiž chyby opraveny pouze u některých výrobců (například u Googlu). Celá řada výrobců používá u svých telefonů různé nadstavby a tam je chyba opravena podstatně později nebo vůbec (typicky u levných čínských značek).  To se ale nelíbí americké FCC (Federal Communications Commission - Federální komisi pro komunikace). Ta se rozhodla jednat s osmi výrobci mobilních telefonů a donutit je k rychlejším aktualizacím. Osloveni byli Apple, Samsung, Google, Microsoft, Blackberry, HTC, Motorola a LG.

Další podrobnosti najdete na webu TheHackerNews http://thehackernews.com/2016/05/mobile-security-update.html

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení