Menu

Film natočený mobilním telefonem

25.02.2011 09:24 | Redakce Chip + Přidat komentář
Film natočený mobilním telefonem

Film natočený mobilním telefonem | foto: CHIP

Soutěž pro mladé filmové talenty, kterou organizovala společnost Nokia Česká republika ve spolupráci s FAMU, má svého vítěze. Stal se jím František Týmal se svým filmem Jiskra.

Filmová a televizní fakulta Akademie muzických umění v Praze (FAMU) a společnost Nokia Česká republika uspořádaly soutěž pro mladé filmové talenty, jejíž principem bylo natočit mobilním telefonem Nokia N8 krátký snímek na téma Connecting People.
Soutěž odstartovala 25. listopadu 2010 a probíhala ve dvou kolech. V první kole vybrala porota složená z pedagogů FAMU a ze zástupců společnosti Nokia Česká republika z 21 návrhů celkem pět finalistů, kteří dále bojovali o první místo a hlavní cenu, kterou bylo 70 000 korun na natočení libovolného vlastního projektu. Natáčení krátkých soutěžních filmů začalo 15. prosince 2010, kdy finalisté obdrželi prostředky na produkci filmů. Měli pak dva měsíce na to, aby své snímky natočili, sestříhali a připravili do finální podoby. Mohli využívat libovolných pomůcek, herců i žánrů. Prezentace hotových filmů proběhla 22. února 2011, kdy porota stanovila vítěze. Stal se jím František Týmal, student 4. ročníku Centra audioviziálních studií, který natočil snímek Jiskra.
Na Facebooku byla speciálně tento projekt vytvořena záložka, kde mohou lidé videa sledovat a hodnotit, které se jim nejvíce líbí. Videa jsou dostupná také na YouTube kanálu Nokia ČR.
Podívejte se na:
http://www.facebook.com/nokia.cz?sk=app_199065806770574
http://www.youtube.com/nokiaceskarepublika

V porotě usedli Pavel Jech (děkan FAMU), Michal Bregant (děkan FAMU International), Eric Rosenzveig (vedoucí CASu), Tomáš Doruška (zástupce vedoucího katedry střihu), Martin Ryšavý (vedoucí katedry scenáristiky a dramaturgie), Pavla Tomsová (marketingová ředitelka Nokia Česká republika) a Ondřej Suchopár (account manager Nokia Česká republika).

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení