Menu

Firefox 42: nové funkce a halda záplat

08.11.2015 18:51 | Karel Kovar + Přidat komentář
Firefox 42: nové funkce a halda záplat

Firefox 42: nové funkce a halda záplat | foto: CHIP

Nový Firefox přináší velký balík záplat a několik překvapivých funkcí. Instalaci nové verze tedy rozhodně doporučujeme.

Před několika dny Mozilla uvolnila novou verzi Firefoxu s označením 42. Ta pochopitelně záplatuje celou řadu zranitelností, včetně obligátní možnosti spuštění vzdáleného kódu. Kompletní seznam oprav najdete na webu SecurityTracker (http://securitytracker.com/id/1034069), nebo přímo na webu Mozilly, kde jsou navíc zranitelnosti rozdělené dle závažnosti https://www.mozilla.org/en-US/security/advisories/.

V nové verzi najdete i vylepšenou funkci „Ochrana před sledováním“, která je součástí anonymního režimu. V něm se klasicky neukládá historie surfování, cookies nebo žádné dočasné soubory. Mozilla šla ale ještě dál a nabídla uživatelům to, co konkurenční prohlížeče umí jen pomocí doplňků. Ochrana před sledováním totiž nově chrání i před čmucháním třetích stran – to v praxi znamená blokováním reklamy, trackerů (neviditelných pixelů), nebo dokonce i prvků sociálních sítí. Novinkou jsou také nové indikátory v adresním řádku, které ukazují bezpečnost navštíveného webu. Více na https://blog.mozilla.org/security/2015/11/03/updated-firefox-security-indicators-2/

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení