Menu

Firefox: snímek obrazovky pomocí prohlížeče

26.12.2017 17:12 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Firefox: snímek obrazovky  pomocí prohlížeče

Firefox: snímek obrazovky pomocí prohlížeče | foto: CHIP

Pokud často posíláte nebo ukládáte obsah internetového prohlížeče, můžete pro tyto účely použít přímo funkci prohlížeče. 

Tuto možnost nabízí internetový prohlížeč Firefox. Spusťte ho, do jeho adresního řádku napište „about:config“ a stiskněte klávesu [Enter]. Prohlížeči potvrďte, že jste si vědomi nebezpečí, a pokračujte na nastavení předvoleb. Najděte předvolbu, která se jmenuje »extensions.screenshots.system-disabled«. Dvakrát klikněte na řádek s touto předvolbou a hodnota se změní z »true« na »false«.

firefox-nahled

Všimněte si, jestli se vám vpravo nahoře objevila v prohlížeči nová ikona nůžek. Pokud ne, prohlížeč restartujte a měla by se objevit. Pokud pak budete chtít udělat screenshot prohlížeče nebo jeho částí, použijte tuto ikonu. Úsek, který chcete zachytit, definujete pomocí myši – buď kliknutím na požadovanou oblast, nebo výběrem náhodného úseku tažením myší. Jakmile jste si oblast nadefinovali, objeví se nabídka s tlačítkem »Uložit«, případně můžete použít ikonu »Stáhnout«. Kliknutím na »Uložit« uložíte snímek do cloudu Firefoxu, odkud ho můžete sdílet, smazat nebo stáhnout. Zároveň je odkaz zkopírován do schránky, takže ho můžete vložit pomocí klasické kombinace [Ctrl] + [V] nebo příkazu »Vložit«. Chcete-li mít snímek obrazovky v počítači, stačí kliknout na »Stáhnout«. Ukládá se ve formátu PNG. Podrobnosti o funkci najdete na adrese screenshots.firefox.com, kde se dostanete i na vaše snímky.

firefox3-nahled

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení