Menu

Firma a ochrany on-line peněžních transakcí

14.08.2014 16:02 | Karel Kovar + Přidat komentář
Firma a ochrany on-line peněžních transakcí

Firma a ochrany on-line peněžních transakcí | foto: CHIP

Téměř dvě třetiny firem v Česku, konkrétně 59 %, chtějí investovat do speciálního softwaru na ochranu finančních transakcí.

Zvažují přitom využití jak komponent instalovaných na jejich infrastruktuře, tak služeb třetích stran.  Vyplývá to z průzkumu společnosti Kaspersky Lab a B2B International, kterého se zúčastnilo na čtyři tisíce IT manažerů z firem ve 27 zemích, včetně České republiky.  Bezpečnost peněžních dat a finančních transakcí umístilo 44 % respondentů v Česku mezi top tři priority IT správy v nadcházejícím roce. 30 % si myslí, že jejich firma potřebuje vyšší zabezpečení finančních transakcí.

 27 % dotázaných v Česku považuje ztrátu finančních dat za nejhorší možný únik informací. Je přitom nutné myslet na bezpečnost na všech platformách. Podle průzkumu 39 % českých firem provádí citlivé transakce také na mobilních zařízeních. Škody pak pro firmy mohou pramenit nejen z odcizené částky, ale také z poškozené pověsti. 

Kaspersky Lab pro ochranu finančních transakcí vyvinula firemní platformu Kaspersky Fraud Prevention. Ta nabízí zabezpečení jakéhokoliv zařízení využívaného zákazníky, ať už s Windows, iOS, Mac nebo Androidem, a umí odhalit nelegální transakce v infrastruktuře společnosti. Obsahuje také nástroj k vývoji vlastních zabezpečených aplikací chráněných pokročilými technologiemi Kaspersky Lab.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení