Menu

Flexibilní vícerežimové ultrabooky

05.08.2015 10:31 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Flexibilní vícerežimové ultrabooky

Flexibilní vícerežimové ultrabooky | foto: CHIP

Dvojice konvertibilních zařízení Lenovo ThinkPad Yoga 14 a ThinkPad Yoga 15 kombinuje funkci pracovních ultrabooků a dotykových tabletů s IPS displejem, vysokým výkonem a dedikovanou grafikou.

 Nejvyšší konfigurace představených zařízení z rodiny ThinkPad Yoga nabízí nejnovější 5. generaci procesorů Intel Core i7 s architekturou Broadwell. Další z výhod nových zařízení ThinkPad Yoga je dedikovaná grafická karta NVIDIA GeForce 840M s vlastní 2GB grafickou pamětí. Pro ukládání uživatelských dat jsou v nabídce klasické pevné disky s kapacitou až 1 TB a SSD disky s kapacitou až 512 GB.

Technologie NVIDIA Optimus dokáže automaticky přepínat mezi integrovanou a dedikovanou grafickou kartou a výrazně tak ovlivnit výdrž baterie, která u obou zařízení činí až 8 hodin. ThinkPad Yoga 14 váží 1,9 kg a ThinkPad Yoga 15 váží 2,3 kg, takže jsou snadno přenosné.

 Oba modely přináší kvalitní klávesnici s technologií Lift & Lock, která uzamyká klávesy při přechodu mezi jednotlivými režimy, aby nedocházelo k jejich nechtěnému stisknutí. 14palcový ThinkPad Yoga se může pochlubit novým designem lopatek chladiče, který znatelně snižuje hlasitost vydávaného zvuku bez ztráty výkonu chlazení. 

Oba modely nabídnou Full HD IPS displej s rozlišením 1920 x 1080 a podporou technologie Active Pen u 15palcové verze pro ruční psaní poznámek a kreslení náčrtů. Větší model z této dvojice také nabídne 3D kameru.  Notebook Lenovo ThinkPad Yoga 14 je na českém trhu dostupný za cenu začínající na 29 998 Kč  a model ThinkPad Yoga 15 je k dostání za cenu 30 590 Kč.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení