Menu

Fotíte si hanbaté fotky? Určitě vás překvapí, kdo k nim má přístup

16.08.2022 14:00 | Jakub Fišer + Přidat komentář
Fotíte si hanbaté fotky? Určitě vás překvapí, kdo k nim má přístup

Fotíte si hanbaté fotky? Určitě vás překvapí, kdo k nim má přístup | foto: Se svolením Avast Blog

Telefon je osobní věc, pro mnohé něco jako svatyně. Píšeme si do něj zápisky, komunikujeme s blízkými. A také hodně fotíme. Přírodu, architekturu, ale také akty nebo intimní fotografie, které by měl vidět jenom autor a osoba na fotografii. Přesto je velmi jednoduché nechat si citlivé fotografie uniknout.

Ve svém posledním příspěvku se tomu věnuje kyberbezpečnostní společnost Avast. Než aby vám citlivé fotografie ukradl hacker přes půlku světa, se mnohem častěji jedná o vaši blízkou osobu – anebo bývalou blízkou osobu. Řeč je o ex-partnerovi nebo partnerce, kteří často mají přístup k vašemu telefonu, anebo k vašim přihlašovacím údajům na sociálních sítích.

Neposílejte intimní fotografie

V červnu provedla společnost Behavio průzkum mezi českými muži a ženami. Zjistilo se, že sdílení zařízení a hesel s partnery často zůstává bez kontroly, a to jak během vztahu, tak – což je ještě znepokojivější – po jeho ukončení. Téměř polovina respondentů uvedla, že zná online heslo někoho jiného, a více než třetina z této skupiny přiznala, že zná heslo svého současného partnera. Necelá třetina zná heslo bývalého partnera. Někteří dokonce mají účty svého partnera stále přihlášené na počítači a po odluce jej neodhlásí.

Zhrzení ex-partneři mohou mít tendenci své bývalé lásce nějak ublížit. Ojedinělé nejsou ani případy, kdy osoba nesrovnaná s rozchodem vyvěsila na internet hanbaté fotky své bývalé polovičky a připojila k příspěvku odkaz na sociální sítě dotyčného; přesně jak to zachycuje dokument Nejnenáviděnější chlap na internetu z produkce Netflixu.

Jak tedy svá data ochránit, obzvláště pokud jde o nahé fotky? V první řadě si vůbec rozmyslete, zdali chcete někomu intimní fotografie posílat, respektive je vůbec pořizovat. Pokud se rozhodnete, že ano, musíte si být jisti, že důvěřujete osobě, které je posíláte, anebo se kterou je fotíte.

Nezapomínejte chránit své přístroje a účty přístupovým kódem. Na telefonech, tabletech či počítačích to může být biometrická ochrana spojená s heslem či PIN kódem. Na internetu byste si měli zařídit opravdu silné heslo na služby od Googlu, Meta a podobně (všechny, které denně používáte) a připojit i dvoufaktorové ověření. Samozřejmě – nezapomínejte se vždy všude odhlásit, tedy pokud zrovna nejde o váš osobní přístroj.

Zdroj: Avast

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

  how i got my ex back

  JAK JSEM ZÍSKAL SVÉHO BÝVALÉHO MANŽELA ZPĚT POMOCÍ SKUTEČNÉHO A EFEKTIVNÍHO KOUZLA OD DR Sunny Jmenuji se Lydia Gomez, nikdy jsem si nemyslela, že se budu znovu usmívat, Můj manžel mě opustil se dvěma dětmi na jeden rok, Veškerá snaha přivést ho zpět selhala Myslel jsem si , že ho už neuvidím , dokud jsem nepotkal dámu jménem Maria , která mi řekla o kouzelníkovi jménem Dr. Sunny . Dala mi jeho e – mailovou adresu a číslo mobilního telefonu , kontaktoval jsem ho a on mě ujistil , že během Za 48 hodin se mi můj manžel vrátí, Za méně než 48 hodin se můj manžel vrátil a začal prosit o odpuštění a říkal, že to je ďábelská práce, takže jsem dodnes překvapená tím zázrakem, nemohla jsem otěhotnět, ale jakmile kouzlo bylo sesláno, otěhotněla jsem a porodila své třetí dítě, pokud od něj potřebujete pomoc, můžete ho kontaktovat prostřednictvím: e-mail: drsunnydsolution1@gmail.com nebo WhatsApp nebo mu zavolejte nyní: +2348082943805.
  Dr.Sunny také léčí:

  1. HIV / AIDS
  2. HERPES 1/2
  3. RAKOVINA
  4. ALS (Lou Gehrigova nemoc)
  5. Hepatitida B?
  6. Vyhrajte v loterii
  7. Pokud chcete otěhotnět

  Reagovat na komentář

  spamm nabizejici lichvu

  jako fakt je hned pod apelem na bezpecnost zarizeni na netu nejaky spamm nabizejici lichvarskou pujcku ? :D ,chipe tohle se vam nepovedlo :D

  Reagovat na komentář

  LOAN OFFER EASY PROCESS

  Are you going to start a business , do you lack the money to start and need a loan? 2% interest rate, both long and short term cash of all amounts and currencies, no collateral required Do not hesitate to contact us with an application for a business loan Personal Loan?. Apply now for your instant approval and transfer . contact (Whats App) number:+9173108­47059 contact email id : sumitihomelend@gmail.com
  Mr. Sumit

  Reagovat na komentář

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení