Menu

Fotografujte i pod vodou

11.01.2017 15:36 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Fotografujte i pod vodou

Fotografujte i pod vodou | foto: CHIP

I pro outdoorové aktivity je určený nový model kompaktního fotoaparátu společnosti Fujifilm. 

Fotoaparát Fujifilm FinePix XP120 je založen na 16,4mpx snímači CMOS se zpětným osvětlením. Na zadní straně je vybavený velkým 3“ LCD displejem s vysokým rozlišením a jeho tělo, přestože má čtyři ochranné prvky zvyšující jeho odolnost, má jen 203 g. Přístroj je připraven pro použití při nepříznivých podmínkách díky vodotěsnosti do 20 m, rezistenci při pádu z výšky až 1,75 m, odolnosti vůči mrazům do -10 °C a prachotěsnosti (vyhovuje normě IP68). Jeho bjektiv nabízí 5násobný optický zoom s rozsahem od 28 mm u nejširšího ohniska.

Má i speciální grip pro pevný úchop jednou rukou a k tomu i dvojité jištění slotu pro baterii.  Fotoaparát disponuje také optickou stabilizací obrazu. Nový režim Cinemagraph umožňuje modelu XP120 zachytit snímky s pohyblivými elementy. Ty části fotografie, které jsou v pohybu, kontrastují se statickou částí záběru, což vytváří zajímavý dojem, jako by se na snímku zastavil čas. V režimu Burst zvládne až 10 snímků za sekundu, dále video v rozlišení Full HD s frekvencí 60 snímků za sekundu a časosběrné nahrávání. Funkce Smartphone Transfer zajistí nahrání fotografií a videí z aparátu XP120 do mobilního telefonu nebo tabletu přes Wi-Fi a také jeho dálkové ovládání. 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení