Menu

Fulbrightův program na FEL ČVUT

08.04.2015 12:32 | Josef Mika + Přidat komentář
Fulbrightův program na FEL ČVUT

Fulbrightův program na FEL ČVUT | foto: CHIP

Fakulta elektrotechnická ČVUT v Praze bude mít od 1. září po dobu jednoho roku výraznou posilu: bude zde působit v rámci prestižní pozice Fulbrightova programu Distinguished Chair profesor Martin Margala.

Profesor Margala je v současnosti vedoucím katedry elektrotechnického a počítačového inženýrství na University of Massachusetts v Lowellu, která je svým zaměřením srovnatelná s Fakultou elektrotechnickou ČVUT. Ve vědecko-výzkumné činnosti se soustředí zejména na oblast navrhování testování číslicových a analogově-číslicových VLSI (Very-large-scale-integration) obvodů. 

Na Fakultě elektrotechnické ČVUT bude profesor Margala provádět výzkum v oblasti monitorování a řízení výkonové spotřeby velmi rychlých elektronických součástek vysoké integrace. To je velmi aktuální téma, protože výkonové ztráty jsou slabým bodem superrychlých procesorů budoucnosti.

 

margala-nahled

Profesor Margala je vedoucím katedry elektrotechnického a počítačového inženýrství na University of Massachusetts v Lowellu.

Profesor Margala bude také vyučovat jeden povinný bakalářský předmět a jeden volitelný pro studenty magisterských programů. Součástí jeho působení na ČVUT bude i spolupráce s posluchači doktorského studia a konzultace jejich prací. Vedle výuky bude také pomáhat při řízení kvality předmětů vyučovaných v angličtině. Dále plánuje vést kurz akademického psaní a semináře na odborná témata. 

Fulbrightův stipendijní program byl založen v roce 1946. Od té doby se jej zúčastnilo na 300 tisíc studentů, vědců a učitelů. Každý rok se uděluje přibližně 8 000 stipendií. V rámci základního programu pro vědce a vysokoškolské učitele je každý rok z USA vysláno 800 pracovníků do 130 zemí. Nejprestižnějším oceněním je právě Distinguished Chair, kterých se každoročně uděluje jen 40, z toho 4 do České republiky. Partnery programu jsou Karlova Univerzita, Masarykova univerzita, Univerzita Palackého a ČVUT v Praze. Tento program je financován vládami České republiky, USA a hostitelskou institucí.  

Více informací o Fulbrightově stipendijním programu naleznete na stránkách www.fulbright.cz.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení