Menu

Globální filmový experiment je na YouTube

07.07.2010 09:50 | Redakce Chip + Přidat komentář
Globální filmový experiment je na YouTube

Globální filmový experiment je na YouTube | foto: CHIP

Proslulí filmaři Ridley Scott a Kevin Macdonald vyzývají uživatele YouTube, aby zachytili svůj „Život v jednom dni“.

YouTube poprvé v historii spojil síly se světově proslulými filmaři Ridley Scottem a Kevinem Macdonaldem. Společně vyzývají lidi z celého světa, aby v průběhu jednoho dne (sobota 24. července 2010) zachytili zajímavé momenty svého života a nahráli je na http://www.youtube.com/lifeinaday. Z nejlepších příspěvků vznikne první celovečerní dokument, zcela vytvořený uživateli
s názvem „Život v jednom dni“. Světová premiéra filmu se uskuteční na filmovém festivalu Sundance v roce 2011.

První globální filmový experiment na YouTube začne 24. července, odkdy bude možné na YouTube umisťovat videa se zajímavými okamžiky života, které uživatelé natočí. Oskary oceněný režisér Kevin Macdonald (Na odstřel, Poslední skotský král, Pád do ticha) z nejzajímavějších sekvencí sestříhá celovečerní dokumentární film. Za filmovou produkci bude zodpovídat proslulý Ridley Scott (Robin Hood, Gladiátor, Černý jestřáb sestřelen) a jeho společnost Scott Free Productions. Autoři nejlepších příspěvků budou uvedeni jako koproducenti filmu a dvacet z nich bude přítomno na světové premiéře přímo na filmovém festivalu Sundance v USA.

Život v jednom dni je další z aktivit na YouTube, které posouvají hranice hudby, umění a teď i světa kinematografie. Příkladem úspěšných projektů, které propojují internet s tradičními formami umění jsou celosvětový YouTube Symfonický orchestr, který si společně zahrál v Carnegie Hall a nedávno vyhlášená soutěž YouTube Play o nejkreativnější videa, na kterém se podílí i Nadace Solomona R. Guggenheima.

Více informací o projektu se dozvíte na adrese http://www.youtube.com/lifeinaday. Na této adrese též můžete 24. července 2010 nahrát své video.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení