Menu

Gmail převléká kabát

26.04.2018 11:26 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Gmail převléká kabát

Gmail převléká kabát | foto: CHIP

Gmail, bezplatná e-mailová služba Googlu, mění svoji podobu a přidává funkce. Nový vzhled si už můžete vyzkoušet sami.

Webmail od Googlu mění svoji podobu. Pokud si ji budete chtít vyzkoušet, stačí, když v nabídce »Nastavení« klikněte na »Vyzkoušejte nový Gmail«.  Vybrat si pak můžete jeden z typů zobrazení, které se liší svou kompaktností. Co se týká prvních viditelných novinek, změnilo se například tlačítko »Nová zpráva«, lépe jsou viditelné přílohy e-mailů a po pravé straně nová lišta s ikonami nástrojů. Vedle mailu si totiž můžete nově zobrazit Kalendář, Keep a Úkoly. Pokud kliknete na ikonu plus, přidat můžete další nástroje z G Suite Marketplace. Pokud vám nový vzhled nebude vyhovovat, můžete se vrátit ke klasickému Gmailu po kliknutí v nastavení na »Vrátit se ke klasickému Gmailu«.

bez-nazvu(1)

Kromě změny designu připravuje Google i další novinky Gmailu a to především pro platící zákazníky. Ti si budou moct mezi sebou posílat zašifrované maily a klíč k odemknutí dorazí prostřednictvím SMS. Zajímavá bude i možnost skrýt e-mailu na stanovenou dobu, nebo nechat zprávy po nastavené době zmizet. Zobrazení e-mailu tak například můžete odsunout třeba až na příští den, nebo týden. A hodit se může i funkce, která znemožní přeposlání e-mailu, jeho tisk, nebo kopírování. 

5-nahled

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení