Menu

Google Cast for audio

08.01.2015 16:14 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Google Cast for audio

Google Cast for audio | foto: CHIP

Po zařízení Chrome cast pro streamování videoobsahu ze zařízení s Androidem do televizorů představil Google další zajímavou technologii – Cast for audio. Kompatibilní zařízení můžete použít pro přehrávání audia.

audiocast-nahled

Společnost Google představila technologii Cast for audio pro streamování audia do kompatibilních reproduktorů, soundbarů a A/V přijímačů. Stejně jako v případě Chromecastu pro streamování videa stačí stisknout ikonu „cast“ na hudební nebo radioaplikaci ve smartphonu nebo tabletu s Androidem, iOS a podporovány budou i webové prohlížeče Chrome na zařízeních s Windows, Mac a Chrome OS. Reproduktor ale musí být „Google Cast Ready“. Hudební zařízení si budou brát obsah přímo z cloudu, takže zvuk by měl být kvalitní a provoz by se neměl negativně projevit na výdrži mobilech a tabletech.

Podporovány jsou aplikace Deezer, Google Play Music, iHeartRadio, NPR One, Pandora, Rdio, nebo TuneIn. Na jaře by měly být v USA dostupné první audiozařízení „Google Cast Ready“ od firem Sony, LG a HEOS by Denon. Další značky by měly následovat. Čipy zatím vyrábí Broadcom, Marvell, MediaTek a Libre Wireless. 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení