Menu

Google dává nemilosrdnou stopku: Svůj letitý megaprojekt nyní definitivně ukončuje

16.03.2023 16:22 | Josef Mika + Přidat komentář
Google dává nemilosrdnou stopku: Svůj letitý megaprojekt nyní definitivně ukončuje

Google dává nemilosrdnou stopku: Svůj letitý megaprojekt nyní definitivně ukončuje | foto: Unsplash/Clint Patterson

Google oznámil, že ukončí jeden ze svých největších projektů posledních let. A to i přesto, že se jednalo o vizionářskou záležitost, kterou prosazovali oba zakladatelé společnosti, Larry Page i Sergej Brin.

Podle aktuální zprávy na svých webových stránkách Google ve středu 15. března 2023 ukončil prodej svých brýlí pro rozšířenou realitu „Google Glass Enterprise“. Americká společnost byla průkopníkem v oblasti chytrých brýlí a byla tak jednou z prvních firem, která uvedla „datové brýle“ na trh. Kromě prodeje brýlí Glass Enterprise Google k 15. září letošního roku také ukončí podporu příslušného softwaru.

Produkt „Google Glass Enterprise“ byl nástupcem „Google Glass“. První inteligentní brýle společnosti Google byly skutečně lehké a zobrazovaly informace na průhledném displeji v zorném poli uživatele. Google Glass byly uvedeny na trh v roce 2013 a jako první chytré brýle zaujaly mnoho technologických nadšenců.

Navzdory podpoře obou zakladatelů Googlu Larryho Page a Sergeje Brina se však projekt Glass nikdy ve větším měřítku neujal. Navíc se objevily spory o ochranu osobních údajů kvůli vestavěné kameře.

Google Glass: Společnost se z trhu s inteligentními brýlemi úplně nestáhne

Google se v roce 2017 snažil produkt přizpůsobit firmám a prodával ho jako nástroj pro streamování návštěv u lékaře nebo školení pracovníků v průmyslu. V roce 2019 společnost dokonce představila levnější verzi za 999 dolarů.

pexels-moose-photos

Konkurence v oblasti VR/AR brýlí roste a velké firmy do vývoje investují miliardy dolarů. Zdroj: Pexels/Moose Photos

Jedním z možných důvodů, proč se Google stahuje z byznysu s tech brýlemi, by mohla být rostoucí konkurence v této oblasti. Ostatní technologické společnosti, jako jsou Meta, Microsoft a Apple, investují do vývoje nových brýlí pro virtuální realitu a rozšířenou realitu miliardy dolarů, a jejich produkty by nyní mohly být lepší než technologie Googlu.

Ukončením projektu Glass se však Google z trhu s chytrými brýlemi zcela nestáhne. Již loni v létě Google představil další chytré brýle, které dokáží překládat a přepisovat řeč v reálném čase. Společnost také oznámila, že bude pokračovat v testování prototypů brýlí pro rozšířenou realitu.

Zdroj: Google

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení