Tip: Více aplikací v nabídce „Start“
Jednou z novinek obsažených v systému Windows 11 22H2 je možnost lépe si přizpůsobit nabídku…
Google se brání neefektivnímu tuningu: Tyto aplikace pro Android budou brzy zakázány | foto: Pixabay/Victoria Watercolor
Google oznámil, že brzy zakáže řadu aplikací. Podívejme se na to, jaké aplikace budou postiženy a jaké k tomu má vývojář nejpoužívanějšího mobilního systému motivy.
Pro majitele chytrých telefonů, kteří si nechtějí každý rok kupovat nejnovější vlajkový model, je na trhu k dispozici široká škála telefonů nižší a střední třídy. Přestože některé z těchto modelů obsahují komponenty vlajkových lodí, jejich výkon se od dražších telefonů většinou liší.
Pro tyto šetřivé uživatele existuje údajně levná alternativa: v obchodě Google Play se o jejich pozornost a následnou instalaci uchází řada aplikací pro optimalizaci systému. Tyto takzvané „speed booster“ aplikace od externích vývojářů a poskytovatelů slibují, že systém vašeho smartphonu vyladí a zajistí mu vyšší rychlost.
Faktem ale je, že ve skutečnosti tyto aplikace telefonu spíše škodí, než aby mu jakkoli pomohly zrychlit. Z toho důvodu chce Google vyhlásit těmto aplikacím válku svými novinkami v systému Android 14.
Google zasahuje: Společnost chce pomocí omezení v API bojovat proti aplikacím typu task killer nebo speed booster. Zdroj: Unsplash / Pathum Danthanarayana
V posledních letech se hojně hovoří o účinnosti aplikací třetích stran pro zrychlení systému (aplikace typu speed booster a task killer). Některé tyto aplikace jejich tvůrci označují jako snadnou a levnou alternativu ke zrychlení smartphonu. Ve skutečnosti je pro telefon většinou mnohem lepší nechat samotný operační systém spravovat paměť, než předat tuto práci nějaké aplikaci typu task killer. Problém spočívá v tom, že takové aplikace ukončují běžící procesy, i když nevědí, v jakém jsou právě stavu. To může z dlouhodobého hlediska mobilní telefon dokonce zpomalit, protože je tak nepřetržitě zaměstnán prováděním opětovného studeného startu právě ukončených procesů.
Google chce v systému Android 14 omezit rozhraní API, které právě aplikace typu task killer často používají, aby jim znemožnil jejich „záškodnickou“ činnost. Při této metodě budou procesy ukončovány jádrem. Tím se získá zpět paměť a ponechá se na operačním systému, aby rozhodl, zda chce tyto procesy později znovu spustit. Americká společnost již v předchozí verzi Android 14 DP1 provedla změny rozhraní API, které byly v aktuální verzi Android 14 DP2 znovu ještě upraveny. Díky novému rozhraní API KILL_ALL_BACKGROUND_PROCESSES mohou nyní systémové aplikace ukončovat pouze procesy na pozadí jiných aplikací.
Zdroj: Esper.io
Jednou z novinek obsažených v systému Windows 11 22H2 je možnost lépe si přizpůsobit nabídku…
Mikrofon svého počítače, tedy většinou notebooku, můžete využít pro mnoho činností. Pokud…
Ať už jde o hardwarovou závadu nebo chyby softwarových aktualizací, k pádům Windows a…
Pokud systém Windows 11 náhle přestane rozpoznávat Bluetooth zařízení, může to mít různé…
Lidé, kteří mají srdeční implantáty, by si měli dávat pozor na různá nositelná chytrá…
Cestování časem lidstvo fascinovalo od pradávna. Nedá spát ani vědcům, kteří v posledních…
Mnoho kategorií výrobků, včetně televizorů, chytrých telefonů a tabletů, by měli být výrobci…
V první prodejně Coop v Berouně byla nasazena umělá inteligence. Má zajistit efektivnější…