Menu

Google ukončuje dlouholetou komunikační službu: zákazníci musejí počítat s tím, že přejdou do jiné

28.02.2022 08:15 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Google ukončuje dlouholetou komunikační službu: zákazníci musejí počítat s tím, že přejdou do jiné

Google ukončuje dlouholetou komunikační službu: zákazníci musejí počítat s tím, že přejdou do jiné | foto: Riekus/Pixabay

Mnoho uživatelů služeb od Google brzy čeká změna. Firma oznámila, že Hangouts ve Workspace bude nahrazen službou Google Chat. S čím je v této souvislosti potřeba počítat.

Google o celé věci nedávno informoval na svém blogu. Mnoho uživatelů se bude muset od příštího měsíce připravit na změnu: komunikační nástroj Google Hangouts bude ve Workspace zcela nahrazen službou Google Chat.

Google už tento přechod začal plánovat na konci roku 2019, ale došlo ke zpoždění, kvůli kterému se proces ukončování spustil až v červnu 2020. Kompletní přechod na Google Chat je naplánován na 22. března 2022.

Od poloviny loňského roku je pro organizace, které používají nastavení »Chat a klasický Hangout« ve výchozím stavu zvoleno »Chat preferován (doporučeno pro migraci)«. Správci stále mají možnost tuto volbu změnit, ale od březnového termínu přechodu už to nebude možné. Možnosti »Pouze klasická verze Hangouts« a »Chat a klasická verze Hangouts« budou odstraněny kvůli povinnému udpgradu na Google Chat.

Přechod z Google Hangouts na Google Chat: migrace začne už brzy

gws-change

Toto nastavení komunikačních nástrojů v Google Workspace už bude brzy minulostí. V březnu skončí Hangouts a nahradí jej Chat. | Zdroj: Google Workspace

Podle příspěvku na blogu budou klasické Hangouts nahrazeny službou Chat také v Gmailu. Ti z uživatelů, kteří nemají aktivovaný chat v poštovní aplikaci, žádnou změnu nezaznamenají. Známé webové rozhraní Hangouts bude možné používat i nadále. Aplikace pro Android a iOS ale budou zrušeny.

Podle informací Google bude přechod z Hangouts na Chat pro organizace, které doposud používají režim »Chat a klasický Hangout«, spuštěn 22. března a měl by probíhat v následujících třech týdnech. Uživatelé, kteří mají aktivní možnost »Pouze klasická verze Hangouts« budou migrováni od 4. dubna v průběhu následujících pěti týdnů.

Zdroj: Support.google.com

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení