Menu

Google upraví svůj vyhledávač

15.04.2013 15:00 | Redakce Chip + Přidat komentář
Google upraví svůj vyhledávač

Google upraví svůj vyhledávač | foto: CHIP

Aby zažehnal hrozící spor o omezování konkurence, upraví Google zobrazení výsledků svého vyhledávání.

Google předložil Evropské komisi návrh úprav vzhledu a funkčnosti svého internetového vyhledávače, kterými se chce vyhnout vyšetřování a hrozícím sankcím kvůli upřednostňování vlastních služeb ve výsledcích vyhledávání. Navrhovaná úprava zahrnuje například výrazné grafické oddělení výsledků vyhledávání spojených s Googlem od ostatních nalezených záznamů. Zároveň ovšem nemá dojít k žádné změně ve vyhledávacím algoritmu.

Upřednostňování vlastních služeb při vyhledávání na internetu ovšem není jediný problém, kterému Google v Evropské unii čelí. Na základě stížnosti konkurentů hrozí Googlu vyšetřování týkající se operačního systému Android a balíčku jeho aplikací, který je dodáván na všech nových zařízeních s tímto systémem. Za podobný prohřešek proti hospodářské soutěži zaplatil v minulosti miliardové pokuty Microsoft.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení