Menu

Gopas pořádá seminář o kryptografii

10.04.2013 15:55 | Redakce Chip + Přidat komentář
Gopas pořádá seminář o kryptografii

Gopas pořádá seminář o kryptografii | foto: CHIP

Počítačová škola Gopas připravila seminář o vývoji používaných kryptografických systémů. Nebude jen historickým exkurzem pro ty, kdo se zajímají o kryptografii jako takovou, ale i fascinující cestou více než dvěma tisíci let lidských snah o udržení tajemství.

 

 

 

Současné kryptografické systémy jsou natolik složité, že je málokdo plně chápe. Ale vyvíjely se postupně, a sledujete-li jejich historii, dokážete lépe pochopit, proč fungují tak, jak je známe dnes. A bohužel, dnes a denně v praktické implementaci lze nacházet ty samé chyby, které byly vyvráceny jako nefungující už koncem předminulého století. Na semináři nebude sice bezprostředně řeč o praktických implementacích, ale bude rozhodně užitečný pro všechny, kteří mají o bezpečnost informací pečovat. Může v praxi pomoci při návrhu a zabezpečení vlastních systémů, které kryptografii využívají.

Lektor Michal Altair Valášek se ve své konzultační praxi často setkává s případy, kdy autoři při návrzích a implementaci vycházejí z představ, které jsou již více než sto let prokazatelně chybné. Postupný pohled na vývoj technologií umožní lépe pochopit, jak jsme došli k současným metodám, které jsou mnohdy pro běžného smrtelníka v podstatě nepochopitelné. A výhled do budoucna umožní připravit se na změny, kterými budou muset systémy projít, aby zůstaly dlouhodobě důvěryhodné i přes neúprosnost Mooreova zákona, podle kterého se každých 18 měsíců zvýší dostupný výpočetní výkon nových procesoru na dvojnásobek.

Termín konání semináře: 18. 4. 2013 (10-16h)

Pro koho je seminář určen: začínající administrátoři bezpečnosti, správci firewallu, auditoři bezpečnosti ICT, apod.

Místo konání a další informace:

Sál Aquarius, Microsoft, BB Centrum, Vyskočilova 1461/2a, Praha 4 
Cena: 2 490 Kč (bez DPH)

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení