Menu

Hack telefonu s OS Android pomocí NFC chipu implantovaného v ruce

29.04.2015 13:51 | Karel Kovar + Přidat komentář
Hack telefonu s OS Android pomocí NFC chipu implantovaného v ruce

Hack telefonu s OS Android pomocí NFC chipu implantovaného v ruce | foto: CHIP

Pomocí NFC chipu implantovaného do ruky dokáže hacker obejít ochrany telefonu s OS Android. Zdá se vám to šílené?

Biohacking byl až doposud jen předmětem teoretických úvah a sci-fi románů. Bývalý americký námořní poddůstojník a teď inženýr v APA Wireless Seth Wahle se ale rozhodl ho vyzkoušet v praxi. Za 40 dolarů koupil NFC chip používaný pro implantaci do zvířat, upravil ho a poté si ho zavedl do ruky, mezi palec a ukazováček. Výsledkem je schopnost hackingu chytrých telefonů s OS android.

V praxi probíhá útok tak, že chip zobrazí na blízkém telefonu zprávu obsahující odkaz. Pokud uživatel odkaz otevře, nainstaluje se do telefonu škodlivý kód, kterým může Wahle cizí telefon ovládat. To v praxi znamená, že stačí, aby mu někdo půjčil telefon, a během několika sekund ho ovládne.

Důležité také je, že tento typ útoku obchází většinu běžných zabezpečení chytrých telefonů. Jedinou možností jak se hacku zbavit je restart telefonu, ale i tento problém se nyní pokouší Wahle řešit. Za zmínku rozhodně stojí, že NFC chip je neviditelný jak pro běžné zabezpečovací prostředky (například kontroly na letištích), tak i pro speciální bezpečnostní kontroly – Wahle jich několik vyzkoušel ještě než odešel z armády. Jediný způsob odhalení je současnosti rentgen. Popisovanou technologii plánuje Wahle prezentovat na hackerské konferenci v Miami, která se koná v květnu tohoto roku.

2015-06-nfc2-nahled

Podrobnější informace včetně fotografií z implantace najdete na webu Forbes http://www.forbes.com/…roid-attack/.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení