Menu

Jak udržet smartphone v provozu při jízdě na kole: držáky mobilních telefonů s powerbankou

26.07.2022 13:30 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Jak udržet smartphone v provozu při jízdě na kole: držáky mobilních telefonů s powerbankou

Jak udržet smartphone v provozu při jízdě na kole: držáky mobilních telefonů s powerbankou | foto: Viktor Chilčuk/Pixabay

Držáky na smartphony s integrovanými powerbankami zajistí, že ani v průběhu delšího výletu se akumulátor zařízení nevybije. Podíváme se na tři zajímavé modely.

Multifunkční držáky na smartphony jsou praktickým doplňkem. Při vyjížďce na kole se tak můžete bezstarostně nechat navigovat, poslouchat hudbu nebo sledovat svůj sportovní výkon v příslušné aplikaci. Držáky se speciálními doplňky, jako je například powerbanka, jsou na trhu už několik let. Umožňují paralelní nabíjení smartphonu při jízdě na kole.

Při nákupu držáku na kolo s powerbankou je dobré zvážit několik kritérií. Většina držáků na kolo s powerbankami se dodává v univerzální velikosti, která je vhodná pro smartphony mnoha výrobců. Přesto věnujte pozornost přesným rozměrům, zejména pokud máte starší nebo naopak nejnovější smartphone.

Také se vyplatí pročíst specifikace od výrobce. Některé držáky nejsou vhodné do všech terénů. Pokud byste jej chtěli používat například pro výlety na horském kole, musí být speciálně navržen s robustnější konstrukcí, aby telefon plně chránil proti nárazům.

SKS COMPIT+: bajonetový zámek a robustní provedení

Z dostupných produktů určitě můžeme doporučit model SKS COMPIT+. Jde o robustní držák, který lze umístit na výšku i na šířku, s možností nastavení úhlu pro optimální čitelnost displeje smartphonu. Díky stabilnímu a masivnímu provedení jde použít pro jízdu v terénu. Držák má bajonetové uchycení mobilu, takže jej nesvírají žádné boční panely. Powerbanka má kapacitu 5000 mAh s možností bezdrátového nabíjení. Orientační cena je 2250 Kč.

Fischer: zabudovaný reproduktor s přehráváním hudby

Dalším je model Fischer Multifunkční držák na smartphone. Oproti SKS může nabídnout i zabudovaný reproduktor a možnost telefonování handsfree. Jeho powerbanka je o trochu slabší, než u předchozího modelu. Nabízí kapacitu 4400 mAh. Zajímavostí je i zabudovaný přehrávač hudby, který podporuje Bluetooth, USB, SD karty a propojení přes AUX vstup. Pořídíte jej za 1499 Kč.

WasaFire: LED svítilna a klakson

Pokud rádi experimentujete, zajímavou alternativou pro vás může být držák na telefon 4 v 1, který nabízí například prodejce WasaFire nebo Ilbcavne. Oproti předchozím dvěma vyniká integrovanou LED svítilnou a zabudovaným klaksonem. Powerbanka je u tohoto modelu nejslabší, její uváděná kapacita je 4000 mAh. Smartphone je k držáku fixován třemi panely s možností různých úhlů nastavení. Sehnat se dá na různých e-shopech v cenách od přibližně 500 Kč.

Všechny uvedené ceny jsou koncové včetně DPH k 20. červenci 2022. V některých případech nákupu online je potřeba ještě počítat s cenou dopravy, která se bude lišit podle zvoleného druhu.

Zdroj: inSportline, Lidl-shopAliExpress

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení