Menu
CHIP Speedtest

Sony představilo SmartBand 2

21.08.2015 15:08 | Michal Bareš
Sony představilo SmartBand 2

Nová generace chytrého náramku má senzor, který dokáže zjistit nejen rychlost srdečního tepu, ale i informace o vaší kondici, zdraví a míře stresu. Vibracemi a diodami upozorní majitele na hovory nebo zprávy a můžete pomocí něj ovládat i hudbu.

Díky kombinaci senzorů zrychlení a srdečního tepu dokáže SmartBand 2 monitorovat proměnlivost pulzu a z naměřených hodnot v kombinaci s aplikací Lifelog zjistit nejen fyzickou zátěž a tep majitele, ale i jeho stressovou zátěž. Voděodolný náramek lze nosit do bazénu (IP68) i s ním spát, protože stejně jako u minulé verze měří i kvalitu a délku spánku. Prostřednictvím vibrací a tří pulzujících RGB LED diod náramek dokáže informovat majitele o příchozích hovorech, zprávách, emailech či jiných upozorněních. Náramkem lze ovládat hudbu spuštěnou na připojeném mobilním zařízení. SmartBand 2 dokáže upozornit na to, že jste se na více než 10 metrů vzdálili od vašeho telefonu nebo tabletu, takže už nikdy neodejdete z domu bez telefonu a také vám jej nikdo tak snadno neukradne. Podle výrobce má náramek vydržet na jedno nabití pracovat po dobu dvou dní. Zpočátku se bude prodávat v bílé a černé barvě, ale během krátké doby se má nabídka rozšířit i o růžové a modré modely. Rozměry zařízení činí 40,7 x 15,3 x 9,5 mm, hmotnost 25 gramů. Cena se podle výrobce má pohybovat okolo 119 Eur, v přepočtu tedy okolo 3 200 Kč.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání