Menu
CHIP Speedtest

Už v červenci: Samsung uvede na trh levnější verzi skládacího smartphonu

19.05.2020 08:30 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Už v červenci: Samsung uvede na trh levnější verzi skládacího smartphonu

Společnost Samsung i nadále sází na smartphony se skládacím displejem. Po loňském roce, kdy Galaxy Fold vzbudil velký rozruch, by se na trhu měla objevit menší a cenově dostupnější verze s názvem Galaxy Fold Lite.

Ross Young, CEO v Display Supply Chain Consultants (DSCC) potvrdil, že Samsung Galaxy Fold Lite by měl být uveden na trh v červenci tohoto roku. První zprávy o odlehčené verzi smartphonu publikoval také dobře informovaný zdroj na Twitteru.

galaxyfold2

Plánovaný nejlevnější skládací smartphone se nazývá Samsung Galaxy Fold Lite a jeho cena by měla začínat na 1099 USD. Model by v sobě měl kombinovat hardwarové prvky z let 2018, 2019 a 2020, což má své odůvodnění.

Výrobce plánuje na trh umístit 55.000 zařízení, čímž chce snížit zásoby starých modelů Samsung Galaxy Fold, které mu stále zbývají. Cílem je vytvořit prostor pro Samsung Galaxy Fold 2.

Nižší cena a některá omezení

galaxyfold1

Na první pohled by měl být Galaxy Fold Lite velmi podobný standardnímu skládacímu modelu.

Samsung Galaxy Fold Lite bude vypadat přesně stejně jako původní model, který byl uveden na podzim loňského roku. Po otevření bude k dispozici širší displej, ale nebude mít stejnou velikost jako u modelu Samsung Galaxy Fold. Svým rozměrem je více podobný typu Galaxy Z Flip.

Smartpone by měl být osazen procesorem Qualcomm Snapdragon 865, ale bez podpory 5G. Interní paměť má mít kapacitu 256 GB. Displej by neměl být osazen UTG (ultra-thin glass, ultra tenké sklo). Za to vše by měl být na trhu k dispozici doposud nejlevnější skládací smartphone, jehož cena bude 1099 USD.

Mohlo by vás také zajímat: iphone 12 zcela bez kabelů? informovaný uživatel odhaluje skryté plány Applu


Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.Komerční sdělení