Menu

Herní gigant Activision přišel o data

22.02.2023 15:28 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Herní gigant Activision přišel o data

Herní gigant Activision přišel o data | foto: Zdroj: Sora Shimazaki, Pexels

Společnost Activision potvrdila, že začátkem prosince 2022 došlo k narušení jejích dat poté, co hackeři získali přístup do interních systémů společnosti tak, že oklamali zaměstnance pomocí phishingové SMS.

Výrobce videoher tvrdí, že hackeři se nedostali k zdrojovým kódům her ani k údajům o hráčích. Dostali se údajně jen k informacím o zaměstnancích a hrách. Server "Insider Gaming" získala a analyzovala celý únik a uvádí, že uniklá data obsahovala celá jména, e-mailové adresy, telefonní čísla, platy, pracovní místa a další podrobnosti o zaměstnancích. Na Twitter unikly o klíčové údaje o hře Call of Duty. Získaná data obsahují i plány nadcházejících DLC pro Modern Warfare 2, Call of Duty 2023 (kódové označení Jupiter) a Call of Duty 2024 (kódové označení Cerberus).

Podle odborníků z bezpečnostní firmy Eset by každý, koho se toto narušení dotklo, měl být mimořádně obezřetný vůči jakékoli nové komunikaci, která požaduje další informace, ať už osobní, finanční nebo jiné. Zároveň platí, že žádné bezpečnostní školení nebude stačit k úplnému zastavení pokusů o útok - útočníkům stačí oklamat jednu osobu ve firmě. Organizace této velikosti proto potřebují mít týmy pro monitorování zabezpečení, které mohou včas identifikovat incidenty a rychle reagovat.

Zdroj: Bleepingcomputer, Insider-gaming

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení