Menu

Herní gigant Electronic Arts ruší dlouholetý způsob platby: další část obsahu bude nyní zdarma

22.07.2022 08:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Herní gigant Electronic Arts ruší dlouholetý způsob platby: další část obsahu bude nyní zdarma

Herní gigant Electronic Arts ruší dlouholetý způsob platby: další část obsahu bude nyní zdarma | foto: Sean Do/Unsplash

Řada herních doplňků od EA bude brzy k dispozici bezplatně ke stažení. Vydavatel chce během několika dalších měsíců vypnout bodový systém. Chystaná změna jistě potěší mnoho hráčů.

Autor mnoha herních trháků, Electronic Arts, ruší od 11. října 2022 body BioWare, které doposud hráči používali jako platidlo v obchodu Origin. Za interní měnu bylo možné zakoupit různý doplňkový obsah ke stažení na PC ze sérií Mass Effect a Dragon Age. Body byly k dispozici pouze v balíčcích po 800 bodech, za 8 až 10 EUR a jednotlivá stažení stála 160, 560 nebo i 800 bodů.

Aby byl přístup ke stahovatelnému obsahu ještě lepší, je nyní většina DLC (downloadable content), který bylo dříve možné zakoupit pouze za body BioWare, na platformě Origin Store k dispozici zdarma.

Uvolněný bude obsah k následujícím hrám:

– Dragon Age-Origins,
– Dragon Age 2,
– Mass Effect 2,
– Mass Effect 3 (kromě sady multiplayeru).

EA končí s placením body: část stahovatelného obsahu bude zdarma

masseffect

Také stahovatelné balíky pro Mass Effect budou v brzké době k dispozici zdarma. | Zdroj: Shutterstock

Majitelé výchozích instalací her tak budou moci získat mnoho stahovatelného obsahu pro jednoho hráče zdarma, a k tomu navíc různé sady výstroje a výzbroje. Patří mezi něj například Lelianina píseň (v originále Leliana's Song) z Dragon Age - Origin, Lair of the Shadow Broker z Mass Effectu 2, nebo Leviathan z Mass Effectu 3. Rozsáhlé rozšíření Awakening pro Dragon Age není součástí nabídky.

Mimochodem, Mass Effect - Legendary Edition už v balíku ke stažení veškerý obsah pro single player obsahuje.

Pokud chcete získat přístup k bezplatnému obsahu, musíte se v prohlížeči nebo příslušném klientu přihlásit ke službě Origin pomocí účtu EA a vybrat příslušnou hru ze své knihovny. Odpovídající DLC pak najdete v části "Additional Content". Pokud se zobrazí chybová zpráva "Při zobrazování ceny této položky došlo k chybě. Zkuste to prosím později", mohlo by pomoci se odhlásit a znovu přihlásit. Také to můžete vyzkoušet v jiném typu prohlížeče.

Vaše zbývající body BioWare můžete během následujících 90 dnů použít na nákup balíčků pro multiplayer titulu Mass Effect 3. Jinak si je můžete zakoupit pouze za kredity, nasbírané ve hře. K veškerému stahovatelnému obsahu, který jste si dříve zakoupili za body BioWare, stále budete mít přístup.

Zdroj: Eurogamer

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení