Menu

Herní klasiky z konce devadesátek: nástroj vás přenese do doby Windows 98

27.11.2020 17:15 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Herní klasiky z konce devadesátek: nástroj vás přenese do doby Windows 98

Herní klasiky z konce devadesátek: nástroj vás přenese do doby Windows 98 | foto: Gratisography

Emu OS nabízí malý výlet zpět v čase k počátkům Windows. A svůj slib dodržuje. Online repozitář obsahuje velké množství starých klasických her a her pro každého, kdo rád bloudí v nostalgických vzpomínkách. Ať už jde o platfrormy Windows 95 nebo 98, zahrnuto je vše.

Kdo by to neznal: rádi byste zavzpomínali na starou klasiku prvních herních konzolí, ale pak si rychle uvědomíte, že mhoho her už je tak zastaralých, že na nových počítačích nejdou spustit. Pro všechny, kdo rádi vzpomínají na "staré dobré časy", je k dispozici bezplatný nástroj EmuOS, který umožňuje tuto nostalgii znovu prožít.

Online emulátor udržuje archiv video her a aplikací, které už nelze spustit kvůli zastaralému hardwaru nebo poškozeným původním souborům. Nástroj lze spustit přímo v prohlížeči.

Vyzkoušejte si: EmuOS

emuos-logo

EmuOS

CHIP hodnotí Dobrý

S emulátorem starých aplikací a her zažijete kus nostalgie. Jeho prostřednictvím můžete hrát hry pro Windows 98.

Vyzkoušejte

EmuOS: kus softwarové historie

emuos1

Online nástroj nabízí celou řadu zábavných her. | Zdroj: EmuOS, Chip

Po prvním otevření EmuOS ve svém prohlížeči máte na výběr mezi emulovaným rozhraním Windows 95, 98 nebo ME. Typická chaotická pracovní plocha Windows se zobrazí se spoustou známých her a aplikací. Ty sahají od klasických her jako například "PONG" až po "DOOM", průkopníka stříleček z pohledu první osoby. Oživení zde prožívají také typické aplikace Microsoft Solitaire a Mahjong, které fungovaly ve starých operačních systémech. Oživena může být i Clippy, známá kancelářská sponka a jeden z prvních asistentů ve Windows.

Poklepáním se jednoduše spustí hra nebo aplikace v online beta verzi emulátoru v prohlížeči. Některé hry nebo aplikace vyžadují přístup k základnímu systému. Pokud například spustíte Quake 2, zobrazí se hláška prohlížeče k povolení přístupu hry do systému souborů. Výkon do značné míry závisí na schopnostech hardwaru uživatele. Většina aplikací poběží na moderních počítačích, může ale zvýšit zátěž systémů s nižším výkonem.

Bezplatný nástroj EmuOS je skvělou zábavou pro každého, kdo zažil začátky Windows a zve všechny uživatele, kteří v devadesátých letech prožívali dětství (ale i starší), aby si společně zavzpomínali. Na zastaralou grafiku některých aplikací si možná budete chvíli zvykat, ale v žádném případě nesnižuje hodnotu zábavy, kterou stále nabízí spousta klasik z oblasti video her. EmuOS je skvělou exkurzí a vzpomínkou pro všechny, kdo chtějí znovu zažít malou část historie softwaru. Další informace o projektu najdete také na GitHub.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.