Menu

Herní notebooky Alienware přijdou na český trh

01.09.2015 12:26 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Herní notebooky Alienware přijdou na český trh

Herní notebooky Alienware přijdou na český trh | foto: CHIP

Výrobce herních počítačů Alienware představil u příležitosti amerického herního veletrhu PAX Prime novou řadu notebooků Alienware 13, 15 a 17, které se na podzim dostanou také na pulty českých obchodů. Nabízí dynamické přetaktování u USB-C.

Nové notebooky Alienware přicházejí s více než 20 vylepšeními oproti předchozí generaci. Jednou z jejich vlastností je dynamické přetaktování (Dynamic Overclocking), které konstantně sleduje úroveň teploty a zajišťuje maximální výkon procesoru. Každý nový Alienware také nabízí USB porty Type-C s podporou technologií USB 3.1 a Thunderbolt 3 a také PCIe slot pro rychlý přenos dat a načítání her pomocí SSD. Co se síťové konektivity týče, Alienware spoléhá na standardy Killer Wireless-AC 1535 a Killer E2400 High-Performance Gigabit Ethernet. Všechny novinky od Alienware přijdou na trh s Windows 10, budou ale podporovat i starší Windows 8.1.

Alienware 17 v nejvyšší konfiguraci nabídne volitelný Ultra 4k displej s technologií IGZO. Stejnou technologii využívá také volitelný dotykový QHD+ panel v Alienware 13. Středně velký Alienware 15 se stane prvním notebookem na trhu, který bude možné osadit mobilní grafickou kartou AMD Radeon R9 M395X.

Dell kromě notebooků nabídne hráčům i monitor Dell Gaming 27 Monitor navržený pro hraní her. 27“ model nabídne díky technologii Nvidia G-Sync Gen II ostrý a plynulý obraz při nejvyšší možné obnovovací frekvenci 144 Hz a nízké 1ms latenci. Druhým nově představeným monitorem je zakřivený 27“ monitor Dell 27 Curved Monitor (SE2716H). Součástí monitoru jsou 2 9W reproduktory.

Uvedení nových notebooků Alienware 13, 15 a 17 je naplánováno na říjen letošního roku. Herní monitor Dell 27 Gaming Monitor se na trhu objeví 20. října, zakřivený Dell 27 Curved Monitor bude k dispozici již 15. září.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení