Menu

Herní zábava pro netbooky na dosah

02.03.2010 16:46 | Redakce Chip + Přidat komentář
Herní zábava pro netbooky na dosah

Herní zábava pro netbooky na dosah | foto: CHIP

Nvidia představila na veletrhu CeBIT druhou generaci své grafické platformy Ion. Díky vyššímu výkonu a technologii Optimus výrobce slibuje desetinásobně vyšší grafický výkon a až desetkrát delší práci na baterie než v případě počítačů s první generací Ion.

Již současné generace čipové sady Ion významně zlepšují výkonnost netbooků a nettopů, například umožňují přehrávání HD videa. Ion 2 jde nyní ještě o krok dál a ve spojení s procesory Intelu generace Pine Trail umožní na netbooku i hraní náročnějších her. Konkrétně Nvidia mluví o titulech jako World of Warcraft a Spore, které bude možné plynule hrát s Ion 2. Pokud by takový výpočetní výkon nebyl zapotřebí, počítač použije díky vestavěné technologii Optimus integrovanou onboard grafiku a šetří tak baterii.

Ion 2 GPU je vyráběn 40-nanometrovou technologií a je založen na Nvidia GeForce 310. Podporovány jsou jednojádrové procesory Atom N450 a D410 stejně jako dvoujádrové CPU D510.

Jako první netbooky s touto technologií budou k dostání Acer Aspire One 532G s 10" displejem a 12" model ASUS 1201PN. K novým all-in-one PC s platformou Ion patří počítače ASUS EeeTop 2010PNT a Lenovo C200. Nové počítače na bázi Ion plánují mimo jiné uvést i  Asus, Foxconn a další.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení